Wybór stołów konferencyjnych to ważna część przygotowań do spotkania biznesowego. Kształt, wielkość oraz układ stołów powinny być dostosowane do charakteru spotkania oraz liczby zaproszonych osób. Jaki stół konferencyjny będzie najpraktyczniejszy? Czym są stoły konferencyjne modułowe i składane?
Dlaczego stół konferencyjny ma duże znaczenie dla przebiegu spotkania?
Nie bez przesady można powiedzieć, że stół konferencyjny to centralny i najważniejszy punkt sali konferencyjnej. To właśnie przy nim uczestnicy omawiają materiały, robią notatki, wykonują zadania lub oglądają prezentacje wyświetlane na ekranie.
Zbyt mały stół konferencyjny spowoduje, że uczestnicy siedzący przy nim będą mieć niedostatecznie dużo miejsca, co z pewnością będzie niekomfortowe. Zbyt duży stół w stosunku do metrażu sali sprawi z kolei, że okaże się ona nieergonomiczna i niewygodna.
Podobnie źle dobrany układ stołów konferencyjnych może negatywnie wpłynąć na przebieg spotkania. Na przykład utrudni komunikację z obecnymi lub ograniczy widoczność materiałów wyświetlanych na ekranie.
Jaki stół konferencyjny wybrać – jeden duży czy kilka mniejszych?
Wybór stołu konferencyjnego zależy od tego, gdzie chcemy z niego korzystać oraz w jakim celu. Jeden duży stół konferencyjny sprawdzi się, gdy posiadamy przestronną salę konferencyjną i planujemy organizację spotkań w większym gronie. Z kolei kilka mniejszych stołów daje nam większe możliwości, jeśli chodzi o ustawienie ich i ewentualne przenoszenie.
Takie rozwiązanie będzie odpowiednie w przypadku, gdy mamy niewiele miejsca w sali konferencyjnej lub gdy na co dzień pomieszczenie to służy także do innych celów. Możliwość złożenia stołów i przechowywania ich gdzie indziej jest wtedy bardzo wskazana. Wybór mniejszych stołów konferencyjnych pozwoli także na zmianę ich układu, dostosowując go do charakteru organizowanego spotkania.
Stoły modułowe pozwalają na różne konfiguracje ustawienia stołu fot. stolykonferencyjne.com.pl
Wymiary stołu konferencyjnego mają kluczowe znaczenie dla komfortu jego użytkowników. Zasadniczo przyjmuje się, że każdy z obecnych powinien mieć do dyspozycji około 70 centymetrów szerokości stołu. Dzięki temu swobodnie ustawi na nim laptopa, przejrzy dokumenty czy napije się kawy podczas przerwy.
Jeżeli miejsca siedzące znajdują się tylko po jednej stronie, głębokość mebla musi wynosić jakieś 60-70 centymetrów. Jeśli jednak miejsca siedzące znajdują się po obu stronach stołu, jego głębokość musi być większa i mieć około 90 centymetrów.
Oprócz wymiarów, ważny jest też kształt stołów konferencyjnych. Najpopularniejsze są stoły konferencyjne okrągłe, owalne i prostokątne. Ułatwiają one ergonomiczne ustawienie w sali oraz rozmieszczenie miejsc siedzących.
Stoły konferencyjne składane czy modułowe?
Nowoczesne stoły do sali konferencyjnej umożliwiają ich składanie oraz ustawianie w dowolnej konfiguracji. Są to stoły konferencyjne modułowe oraz składane. Które z nich będą lepsze?
Stoły składane posiadają wygodny mechanizm umożliwiający ich złożenie i przechowywanie w funkcjonalny sposób. To dobre rozwiązanie, gdy jesteśmy zmuszeni przynajmniej część stołów magazynować ze względu na niewielki metraż sali konferencyjnej. Sprawdzi się również wtedy, gdy konferencje, szkolenia czy inne spotkania biznesowe to rzadkość w naszej firmie.
Wysokiej jakości stoły składane posiada producent stołów konferencyjnych na wymiar WILKING. Dzięki indywidualnemu projektowi stoły są skrojone na miarę potrzeb klientów. Idealnie sprawdzają się zarówno podczas mniejszych, jak i większych spotkań.
Stoły konferencyjne powinny być przystosowane do różnych okoliczności fot. stolykonferencyjne.com.pl
Z kolei stoły modułowe stanowią świetne rozwiązanie, gdy w naszej firmie organizowane są różne spotkania, wymagające innego przygotowania sali konferencyjnej. Moduły są tak zaprojektowane, by móc je dowolnie ze sobą łączyć, uzyskując różne układy stołów oraz odpowiednią liczbę miejsc siedzących. W ten sposób możemy uzyskać ustawienie typu konferencyjnego, w kształcie liter „L” lub „U” czy ustawienie typu szkolnego. Każde z tych ustawień odpowiada innemu rodzajowi spotkania.
Nowoczesne stoły konferencyjne z gniazdami ładowania to dodatkowe udogodnienie, które ułatwia korzystanie ze sprzętu elektronicznego. To ważne, gdy obecni używają na przykład laptopów, a spotkanie trwa cały dzień. Możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka znajdującego się tuż obok znacząco ułatwia korzystanie z komputera czy tabletu bez przerwy przez kilka godzin.
Styl stołu powinien nawiązywał do aranżacji pomieszczenia
Na koniec przy wyborze stołu konferencyjnego zwróćmy uwagę na jego wygląd i kolorystykę. Warto zadbać o to, by pasował do całej aranżacji sali i tworzył z nią jedną spójną całość. Tak wyposażona oraz estetycznie zaaranżowana sala konferencyjna prezentuje się bardzo profesjonalnie. Zrobi dobre pierwsze wrażenie na zaproszonych gościach, a to już połowa sukcesu.
Podsumujmy: wybierając stoły konferencyjne, weźmy pod uwagę ich funkcjonalność, możliwość tworzenia różnych układów oraz estetyczne wykonanie i stylistykę!
Polecamy również stronę wszywkaalkoholowawroclaw.pl
– Pozycjonowanie strony firmowej w Internecie – pierwsze kroki do zdobycia wysokiej pozycji w Google
– Tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym – Pretashop
– Zarabiaj więcej ze sklepem internetowym
– Jak kupić opinie Google i czy warto to zrobić?