Na co Polacy wydają pieniądze

Nie ma w naszym kraju osoby, która nie marzyłaby o luksusach, milionach na koncie i możliwości spełnienia tych najskrytszych materialnych marzeń. Jednak rzeczywistość pokazuje, że w większość z nas żyje pogrążona w głębokiej tęsknocie za kolejną wypłatą. A z końcem każdego miesiąca chęć zakupów jest jeszcze większa. A zatem na co najczęściej wydajemy pieniądze?

Długa lista wydatków

W pierwszej kolejności zazwyczaj opłacamy wszystkie rachunki za mieszkanie, ogrzewanie, media, telefon. Większość z nas płaci również rachunki za telewizję oraz Internet. Do tej listy też należy dorzucić kolejną ratę kredytu. Dlatego kiedy już znacznie uszczuplimy nasz portfel, możemy pozwolić sobie na małe przyjemności. Większość z nas poluje na okazje, promocje i wyprzedaże. Jednak i taka metoda bardzo często potrafi uszczuplić nasz portfel. Niestety gorzej jest kiedy pojawi się poważny wydatek np., awaria samochodu, lodówki czy zalanie sąsiadów z powodu awarii pralki. Takie sytuacje generują poważne koszty, a w przypadku braku środków robi się problem. I wtedy nasza lista robi się jeszcze większa. I wtedy pada to słynne pytanie „skąd na to wszystko brać pieniądze?”

Kredyt czy pożyczka

Wiele osób chcąc uratować się z finansowego potrzasku, decyduje się na kredyt w banku. Jednak i tu pojawia się problem ponieważ nie każdy bank jest skory do udzielania pożyczek. Problem stanowią wszystkie formalności, zaświadczenie o zarobkach, kwestia zatrudnienia historia kredytowa czy też nawet nasz stan cywilny. Innym utrudnieniem jest także kwota, o którą chcemy wnioskować. Banki nie udzielają kredytów jeśli w grę wchodzi mniejsza suma pieniędzy, bo po prostu im się to nie opłaca. Ważny jest także cel. Tu już musimy podać na co chcemy przeznaczyć kredyt. A nie oszukujmy się drobne prace remontowe nie są dla banku celem, na który mogą udzielić kredytu.

Pożyczka pozabankowa

Popularną w ostatnim czasie alternatywą dla kredytów stała się pożyczka pozabankowa. Cechą charakterystyczną tego rodzaju pożyczki jest przede wszystkim brak formalności, przy składaniu wniosku wystarczy tylko dowód osobisty. Kolejną zaletą jest także to, że taką pożyczkę można wziąć bez wychodzenia z domu. Wniosek składamy przez Internet w zaciszu swojego domu, a pieniądze po weryfikacji w bardzo krótkim czasie znajdą się na naszym koncie. Dlatego ten rodzaj kredytu najczęściej można znaleźć pod nazwą szybka pożyczka online. Ten rodzaj pożyczki jest o tyle wygodny, że można pożyczać małe kwoty do 10 000 tysięcy złotych. Dzięki temu możemy nie tylko zaplanować niespodziewane wydatki, ale także spłacić poprzednie zadłużenie. Pożyczka pozabankowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybko zastrzyku gotówki i są w stanie spłacić taką pożyczkę w terminie.

7 Comments on “Na co Polacy wydają pieniądze”

  1. To na pewno zależy od indywidualnej sytuacji ale ja pieniądze wydaję głównie na rachunki i rzeczy związane z codziennym życiem np. jedzenie, ubrania itp.

    1. Smutne… skoro nie robisz nikomu prezentów, to pewnie i ich nie dostajesz… a szkoda. Nie trzeba od razu wydawać całej miesięcznej kasy przeznaczonej na jedzenie – na ewentualny prezent. Można kupić coś fajnego i zarazem taniego usbprezent – piękne kolory np. niebieski. Podobno szczęście ma kolor niebieski 🙂

  2. Polacy wydają pieniądze na bieżące potrzeby, bo oszczędności oni to od dawna nie mają na kontach. Trochę sytuację ratuje 500+.

  3. Ciekawa lista przyznam 🙂 Ciekawe co z usługami? Gdyby były na liście to pewnie sporo z nich dotyczyło by porad prawnych ponieważ nasze prawo do najprostszych nie należy. Nasza firma współpracuje z WMC więc jest nam dużo łatwiej muszę przyznać.

  4. Miejmy nadzieję, że Polacy wydają swoje pieniądze przede wszystkim na to, aby jak najdłużej utrzymać swoje zdrowie i urodę. Trzeba pamiętać, że produkty naturalne są o wiele droższe, od tych “powszechnych” – jednak warto je kupować w sprawdzonych sklepach. Produkty naturalne – to samo zdrowie np http://www.solmorska.com.pl/, Jeśli zadbamy o nie już w młodości, to do starości będziemy się cieszyć dobrym zdrowiem i urodą. Analogicznie: jeśli mamy w nosie całe to dbanie – nie skończy się to dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com