Określ jak korzystasz z Internetu i wybierz dostawcę dla siebie!

Przeprowadzka do nowego miejsca często wiąże się z mnóstwem rzeczy do zrobienia. Jedną z tych pozycji na twojej liście jest najprawdopodobniej znalezienie nowego dostawcy usług internetowych – zwłaszcza jeśli przeprowadziłeś się z innej okolicy.

A może wybrałeś pierwszego dostawcę usług internetowych na liście, kiedy przeprowadziłeś się tylko po to, by wykonać to zadanie. Teraz, po pewnym czasie spędzonym w nowym domu, zdajesz sobie sprawę, że Twój internet jest zawodny lub cena skoczyła po zakończeniu obowiązywania cen początkowych i potrzebujesz czegoś tańszego.

Określ swoje potrzeby internetowe

Pierwszym krokiem do określenia Twoich potrzeb internetowych jest wybranie rodzajów internetu, które najlepiej spełnią te potrzeby. Chociaż większa prędkość jest zawsze przyjemna, potrzebne prędkości będą w dużej mierze zależeć od tego, jak korzystasz z Internetu:

Swobodne przeglądanie stron internetowych i media społecznościowe nie wymagają dużej szybkości. Wszystko do 25 Mb/s powinno wystarczyć, a wyższy koniec zakresu daje trochę miejsca na przesyłanie strumieniowe filmów od czasu do czasu.

Przesyłanie strumieniowe wideo HD: z technicznego punktu widzenia potrzebujesz około 5 Mb/s do przesyłania strumieniowego HD i 25 Mb/s do przesyłania strumieniowego 4K przez Netflix i około dwa razy więcej do YouTube. W rzeczywistości jednak usługi te mają tendencję do buforowania (wstępnego ładowania wideo) ze znacznie większą szybkością. Jeśli możesz, wybierz połączenie o przepustowości co najmniej 50 do 100 Mb/s.

Gry online: gry wymagają prędkości od 3 do 6 Mb/s, w zależności od specyfikacji gry, ale opóźnienia mogą stanowić problem. Aby zapewnić płynną rozgrywkę, gracze online powinni łączyć się z szybkością od 50 do 100 Mb/s lub więcej.

Domy z kilkoma urządzeniami: powyższe zalecenia dotyczą jednego lub dwóch urządzeń podłączonych jednocześnie. Jeśli masz małe gospodarstwo domowe, postępuj zgodnie z powyższymi sugestiami.

Domy z wieloma podłączonymi urządzeniami: jeśli masz inteligentny dom podłączony do Internetu lub Twoja rodzina ma wiele urządzeń, wybierz szybsze połączenie. Na przykład podane powyżej prędkości przesyłania strumieniowego w jakości HD dotyczą poszczególnych urządzeń. Jeśli Twoja rodzina ogląda różne filmy w różnych częściach domu, każde połączenie potrzebuje dużej szybkości. Wybierz połączenie o przepustowości co najmniej 150 do 200 Mb/s.

Jak można się spodziewać, różne rodzaje Internetu zaspokajają różne potrzeby

Internet światłowodowy przenosi dane dotyczące sygnałów świetlnych wzdłuż włókien połączonych w kable. Oferuje prędkość do 1000 Mb/s (1 Gb/s) zarówno do pobierania, jak i wysyłania i jest popularnym wyborem dla osób z inteligentnymi domami i osób zainteresowanych przyszłościowym połączeniem internetowym.

Internet kablowy łączy się z tą samą siecią co telewizja kablowa, wykorzystując miejsce na wyznaczonych kanałach. Średnia prędkość pobierania przez kabel wynosi do 200 Mb/s, a wiele firm oferuje obecnie prędkość 1000 Mb/s. Jednak w przeciwieństwie do światłowodu prędkości wysyłania są wolniejsze niż prędkości pobierania, ponieważ dostawcy traktują priorytetowo czynności, które wykonujemy najczęściej online. Internet kablowy jest szeroko dostępny w całej Polsce z wyjątkiem obszarów bardzo wiejskich.

Potrzebujesz pewnego dostawcy? Sprawdź fastinternet.

Gilotyna do metalu – czym jest i jakie ma zastosowania?

Czym są testy biologiczne do autoklawu?
Strona internetowa firmy budowlanej, opis zalet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com