Ranking kart kredytowych – jak wybrać najlepszą opcję?

Karta kredytowa jest niesamowicie użyteczna. Pozwala bowiem na robienie zakupów, pobór gotówki z bankomatów oraz punktów handlowych, czy też uczestniczenie w programach lojalnościowych. Jeżeli powstanie na niej ujemne saldo, to w okresie bezodsetkowym nie ma oprocentowania. Zwykle trwa on około 40-60 dni. Spłacenie zadłużenia w tym czasie sprawia, że skorzystanie z kredytowania jest bezpłatne. Pilnowanie terminów może jednak być dosyć problematyczne. Ponadto wybranie odpowiedniej karty kredytowej również potrafi sprawić trudność.

Określenie posiadanych potrzeb

Każdy człowiek ma inną sytuację finansową oraz specyficzne wymagania. Wpływa na to wiele czynników, takich jak wysokość wypłaty, liczba źródeł dochodu, czy też ilość osób na utrzymaniu. Aby wybrać odpowiednią kartę kredytową, należy wziąć pod uwagę:

  • comiesięczną opłatę za korzystanie z niej,
  • dodatkowe usługi, jakie oferuje bank,
  • częstotliwość korzystania z karty,
  • ilość pieniędzy, której zwykle brakuje między wypłatami,
  • jak często wyjeżdża się za granicę i płaci za konkretne usługi.

Niezwykle interesująca jest usługa moneyback, która zapewnia zwrot części środków za zakup określonych produktów. Przede wszystkim dotyczy paliwa, więc jeżeli wydaje się na nie sporo pieniędzy z posiadanego budżetu, to z pewnością warto zainteresować się możliwością odzyskania choćby ułamka wydatków przeznaczanych na ten cel.

Jak odnaleźć się w gąszczu ofert?

Obecnie banki oferują tak wiele rozmaitych wariantów i usług, że ciężko zdecydować się na podpisanie konkretnej umowy. Warto w tym celu zobaczyć aktualne zestawienie kart kredytowych, które znajduje się w rankingu na stronie internetowej https://porownywarkabankow.pl/ranking-kart-kredytowych/. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu na samodzielnym porównywaniu ofert i poczuć się nieco pewniej w tej tematyce. Można również zdecydować się na pomoc doradcy finansowego. Ważne, aby nie współpracował z żadnym bankiem, ponieważ przez takie działanie będzie nieobiektywny. Ponadto jego porada wymaga stosownej opłaty, nie jest również łatwo znaleźć kogoś naprawdę kompetentnego i bezstronnego. Warto mimo to spróbować, co pozwoli podjąć najbardziej opłacalną decyzję.

Czy rezygnacja z karty kredytowej jest skomplikowana?

Wiele osób nie decyduje się na korzystanie z kart kredytowych, ponieważ obawia się problemów przy ewentualnej rezygnacji. Nie jest to jednak zbytnio skomplikowany proces. Przeważnie wystarczy udać się do oddziału odpowiedniego banku, a następnie złożyć wypowiedzenie. Najczęściej ma formę pisemną, zawiera dane osobowe właściciela karty, a także jasno określa deklarację rezygnacji z jej użytkowania. Po okresie wypowiedzenia umowa przestaje być ważna. Zwykle trwa on około miesiąca. Jest to czas, w którym należy spłacić całe zadłużenie, jakie się na niej znajduje. W innym wypadku deklaracja staje się niewiążąca. Da się też ją wysłać w formie listownej, jeżeli posiada się problemy z osobistym stawiennictwem w oddziale. Dobrze będzie wybrać przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru, co da pewność, że dokument został przyjęty. Na ten moment nie można tego zrobić za pomocą bankowości elektronicznej, aczkolwiek zakłada się, że już niedługo ulegnie to zmianie.

Najlepsza karta kredytowa – jak ją zdobyć?

Niezwykle istotną kwestią jest przede wszystkim dokładne przestudiowanie ofert i wybranie takiej, jaka najlepiej pasuje do posiadanych potrzeb. Nie warto sugerować się jedynie poleceniem danego banku przez znajomego, gdyż może on mieć zupełnie inne priorytety i całkowicie odmienną sytuację finansową. Kluczowe jest również sumienne przeczytanie umowy, aby uniknąć niedopowiedzeń. To wszystko z pewnością sprawi, że uda się odnaleźć najodpowiedniejszą usługę.

 

Projektowanie sklepów online jako rozwój biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com