Dotacje dla firm – kredyt technologiczny

Biuro rachunkowe wielka wieś

Dotacje dla firm finansowane ze środków Funduszy Europejskich stanowią duże udogodnienie dla małych oraz dużych przedsiębiorstw. Dofinansowania dają duże możliwości rozwoju, dlatego też przedsiębiorcy bardzo chętnie się o nie ubiegają. Jedną z dotacji dla firm jest kredyt na innowacje technologiczne, który potocznie nazywa się premią technologiczną. Jest to dopłata do kredytu, zaciągniętego wcześniej w komercyjnym banku, której udziela Bank Gospodarstwa Krajowego. Taki kredyt przeznaczony jest jednak na konkretne cele i można się o niego ubiegać po spełnieniu określonych warunków. Jakie warunki należy spełnić oraz na jakie cele przeznaczony jest kredyt na innowacje technologiczne? Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znajdziesz w tym artykule.

Kto może ubiegać się o kredyt na innowacje technologiczne?

Istnieją pewne warunki, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o kredyt na innowacje technologiczne. Należy jednak pamiętać, że ich spełnienie nie daje gwarancji otrzymania takiego dofinansowania, a jedynie uprawnia do tego, aby móc się o nie ubiegać.
O dotacje dla firm mogą ubiegać się wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie naszego kraju. Prowadzenie działalności powinno być potwierdzone wpisem do odpowiedniego rejestru, a sama działalność powinna spełniać kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy. Ważnym kryterium jest również posiadanie zdolności kredytowej. Istnieje więc szansa, że jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, która regularnie generuje dochód, to możesz ubiegać się o takie dofinansowanie.

Kredyt na innowacje technologiczne – na jakie cele jest przeznaczony?

Kredyt na innowacje technologiczne, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest na zakup oraz wdrażanie nowych technologii, które mają na celu ułatwić produkcję towarów oraz zwiększyć jakość świadczonych usług. Celem takiego dofinansowania jest również zapewnienie przedsiębiorcy odpowiednich warunków dla wdrażania nowych rozwiązań.

Firmy pomagające w otrzymaniu dotacji

Ubieganie się o dofinansowanie bardzo często stanowi dość skomplikowany proces, który wymaga przygotowania niezbędnej dokumentacji oraz dopełnienia wielu formalności. Na szczęście na rynku istnieją firmy, które się w tym specjalizują. Prowadzą one działania, które mają na celu pomóc firmom w uzyskaniu dofinansowania. Warto powierzyć takie zadanie specjalistom, ponieważ takie rozwiązanie gwarantuje komfort psychiczny, a także znacznie zwiększa szansę na uzyskanie dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich.

Tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym – Pretashop
Zarabiaj więcej ze sklepem internetowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com