Jak najtaniej wymieniać waluty?

Czy często korzystasz ze środków w walucie obcej, wymieniając ją na polskie złotówki i odwrotnie? Interesują Cię sposoby, dzięki którym transakcje kupna i sprzedaży walut będą odbywały się na korzystnych warunkach? Sprawdź, jak i gdzie najtaniej wymieniać waluty.

Jeżeli waluty wymieniasz sporadycznie i w niewielkiej ilości, pojedyncza transakcja i związane z nią koszty nie będą dla Ciebie nadmiernym obciążeniem domowych finansów. Jeśli jednak z oferty stacjonarnego kantoru korzystasz często, powinna liczyć się dla Ciebie każda możliwa do zaoszczędzenia złotówka. Dlatego warto poszukać alternatywnego rozwiązania, dzięki któremu waluty można kupować na lepszych warunkach.

Konto walutowe – sposób na tańszą wymianę walut?

Konto walutowe to produkt finansowy, którego funkcjonowanie jest zbliżone do konta osobistego w polskich złotych. Pozwala na gromadzenie środków w konkretnej obcej walucie, np. EUR, GBP, CHF czy USD. Przewagą takiego rozwiązania jest brak konieczności przewalutowania, gdy będziesz potrzebować waluty obcej, np. niezbędnej do dokonania płatności w zagranicznym sklepie.

Zastanawiasz się, dlaczego konto walutowe pozwala na tańszą wymianę walut?

 • Możesz korzystać z kantoru internetowego, w którym kurs sprzedaży/wymiany bywa niższy w porównaniu z placówką stacjonarną.
 • Masz możliwość ustalenia oczekiwanego kursu wymiany – dopiero wtedy, gdy para walutowa osiągnie wyznaczoną przez Ciebie wartość, transakcja zostanie przeprowadzona. Oznacza to ogromną oszczędność czasu, ponieważ nie musisz każdego dnia weryfikować aktualnego kursu.

Jak założyć konto walutowe?

Otwarcie konta walutowego jest proste, zwłaszcza gdy zamierzasz założyć je w banku, w którym masz już rachunek osobisty. Wówczas wystarczy:

 • zalogować się do bankowości internetowej,
 • otworzyć zakładkę z wnioskami,
 • wybrać ofertę kont walutowych,
 • dopełnić wymagane formalności.

Cała procedura odbywa się online – bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu już nawet tego samego dnia możesz korzystać z konta walutowego bez ograniczeń.

Jeżeli interesuje Cię konto walutowe w innym banku niż ten, w którym obecnie jesteś klientem, prawdopodobnie będzie potrzebne otwarcie rachunku osobistego. Warto sprawdzić, czy jego  prowadzenie nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Konto walutowe – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Konto walutowe jest polecane w szczególności osobom, które:

 • często podróżują za granicę,
 • dostają pensję od zagranicznych pracodawców,
 • spłacają kredyt w obcej walucie,
 • kupują w zagranicznych sklepach internetowych,
 • korzystają z usług zagranicznych podmiotów.

Pamiętaj! Zanim zdecydujesz się na konto walutowe, porównaj dostępne oferty oraz zapoznaj się z ich warunkami. Sprawdź, czy otwarcie konta wiąże się z ewentualnymi opłatami, oraz czy korzystanie z niego odbywa się za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com