Skuteczna ochrona roweru przed złodziejem?

Każdy właściciel roweru pragnie, aby był on dostatecznie zabezpieczony przed próbami kradzieży. W tym artykule podpowiadamy na jakie zapięcia rowerowe warto się zdecydować. 

Rower to bardzo popularny środek lokomocji. Jest to darmowy sposób na szybkie przemieszczanie się w zakorkowanych centrach miast. Codzienna jazda rowerem należy także do bardzo zdrowych aktywności fizycznych. Jednym słowem – jazda rowerem to prawie same zalety! Niestety rokrocznie mnóstwo rowerów jest kradzionych, co czasem mocno zniechęca niektórych przed ich zakupem. Oczywiście tak jak powszechne w sprzedaży są najróżniejsze rowery, tak i ogólnie dostępne są najróżniejsze zabezpieczenia antykradzieżowe. Na jakie zapięcia rowerowe warto się zdecydować, aby zapewnić naszemu dwuśladowi możliwie najlepsze bezpieczeństwo?

Rodzaje zapięć rowerowych

Wybierając się na jakiekolwiek wycieczkę rowerową musimy liczyć się z tym, że rower trzeba będzie gdzieś chociaż na chwilę pozostawić bez opieki. Oczywiście na takie sytuacje czekają złodzieje rowerów, którzy najchętniej kradną rowery pozostawione w mało ruchliwych miejscach. Jakie zapięcia zatem wybierać, aby uniemożliwić kradzież roweru? Jak przekonują fachowcy od rowerów z Royalbi niestety nie istnieje żadna 100% skuteczna metoda na ochronę roweru przed kradzieżą. Przecież złodziej może wkraść się nawet do mieszkania, wszystko zależy od tego jakimi narzędziami będzie dysponował złodziej oraz od czasu, jakim będzie dysponował na przeprowadzenie całej ‘operacji’. Z drugiej jednak strony, stosując kombinację solidnych zapięć, można złodzieja skutecznie zniechęcić do interesowania się naszym rowerem.

Kupując rower warto wkalkulować w koszt jego zakupu także cenę zapięcia rowerowego. Pomimo swej wyjątkowo słabej skuteczności nadal bardzo popularne są typowe linki rowerowe. Oczywiście zakup takiej linki to często wybierana opcja przede wszystkim ze względu na ich bardzo niską cenę – prostą linkę rowerową na kluczyk bądź szyfr można kupić nawet za 25 złotych. Ale trzeba mieć świadomość, że jest to zapięcie bardzo nieskuteczne. Sforsowanie takiego zabezpieczenia zajmuje wprawnym złodziejom uzbrojonym jedynie w kombinerki zaledwie kilka sekund. Kradzieży tak zabezpieczonego roweru łatwo jest dokonać nawet na oczach przechodniów. Sprytny złodziej potrafi rozciąć linkę tak, że przyglądając się temu z zewnątrz nawet nie zauważymy, że na naszych oczach odbywa się przywłaszczenie cudzego mienia. O wiele lepszym zapięciem jest już łańcuch wykonany ze stali szlachetnej, grube oczka łańcucha nie da się przeciąć kombinerkami lub obcęgami. Do ich sforsowania potrzeba solidnych nożyc, których użycie niewątpliwie łatwo może zwrócić uwagę przechodniów.

Typowe zapięcia rowerowe:
linki,
łańcuchy,
u-locki,
blokady tylnego koła,
alarmy z czujnikiem ruchu,
czujniki gps.

Wybierając zapięcie do swojego roweru warto kierować się przede wszystkim zasadą, że im droższy rower, tym kosztowniejsze powinniśmy wybrać zapięcia. Przecież złodziej widząc rower wart kilka tysięcy będzie skłonny bardziej się przy nim ‘napracować’ niż przy modelu, za który dostanie nie więcej jak kilka stówek. Wielu doświadczonych rowerzystów jest zdania, że najlepszym sposobem zniechęcenia złodzieja przed kradzieżą jest zastosowanie nie jednego zabezpieczenia, ale kombinacji kilku zapięć. Może to być na przykład zestaw: gruby u-lock + czujnik ruchu + blokada tylnego koła.

Polecamy:
Ochrona wizerunku online – o czym musisz pamiętać?
Oczyszczacz powietrza do biura to dobra inwestycja

One Comment on “Skuteczna ochrona roweru przed złodziejem?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com