Tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym – Pretashop

Segment sprzedaży internetowej nieustannie rośnie. Z badań wynika, że każdego roku branża e-commerce odnotowuje wzrost – w zależności od produktów – od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała ulec zmianie. Przeciwnie: uwidaczniające się trendy coraz lepiej odpowiadają wymogom współczesności i odpowiadają na potrzeby klientów. W tę tendencję wpisuje się także Prestashop – nowe narzędzie dla sklepów internetowych. Co je wyróżnia?

1. Czym wyróżnia się Prestashop?

2. Zalety sklepu Prestashop

3. Najważniejsze funkcjonalności

Sklep internetowy Prestashop to sposób na połączenie łatwej, intuicyjnej obsługi z szerokimi możliwościami dopasowania ustawień do swoich potrzeb. Więcej informacji na ten temat wraz z przykładowymi realizacjami znajdziesz na https://coolbrand.pl/sklepy-internetowe/prestashop/.

Czym wyróżnia się Prestashop?

System idealny dla każdego, kto chce bezproblemowo prowadzić sklep – Prestashop oferuje sporo rozbudowanych funkcji, dzięki którym stworzenie i późniejsza obsługa sklepu internetowego dopasowanego do wymagań współczesności wcale nie stanowi skomplikowanego zadania. Całość jest intuicyjna, oferuje dużą swobodę działania i dostosowanie systemu do własnych potrzeb. O zaletach świadczą rekomendacje programistów i przedsiębiorców.

Warto podkreślić, że sposób, w jaki obsługiwane są sklepy internetowe Prestashop, opiera się na intuicyjnym panelu administracyjnym. Z systemem wiąże się wsparcie społeczności i duży zasób dodatkowych modułów, co ma znaczenie z punktu widzenia niestandardowych wdrożeń.

Zalety sklepu Prestashop

Jakie główne zalety można spostrzec przy oprogramowaniu Prestashop? Na uwagę zasługuje przede wszystkim:

 • wygodny i prosty w obsłudze interfejs,
 • otwarte oprogramowanie umożliwiające modyfikację kodu,
 • możliwość stworzenia w pełni responsywnej witryny, idealnej do sprzedaży online,
 • spory zasób wtyczek.

  modyfikację kodu źródłowego

  Treść pochodzi ze strony: www.empressia.pl. Nasze treści monitorujemy na bieżąco, dlatego nie kopiuj ich bez naszej zgody, ponieważ to prawnie zabronione.

Warto podkreślić także intuicyjność poszczególnych opcji nie tylko podczas konfiguracji sklepu, ale również przy późniejszej pracy na platformie Prestashop. Przypisywanie atrybutów poszczególnym produktom, tworzenie promocji czy zarządzanie dostawą potrwa tylko kilka chwil.

Najważniejsze funkcjonalności

Warto poświęcić nieco czasu analizie, dlaczego osoby korzystające z modułu Prestashop tak go sobie chwalą i na czym polega przewaga platformy nad innymi rozwiązaniami tego typu?

Zacznijmy od tego, że Prestashop będzie dobrym wyborem dla każdego małego i średniego sklepu. W panelu znajdziesz wiele przydatnych funkcji. Przywołajmy te najciekawsze.

 • Możliwość stworzenia dowolnego szablonu

Prestashop dostarcza użytkownikom gotowe szablony, jeśli jednak zasób ten okaże się niewystarczający, możesz skorzystać z własnego pomysłu. Oznacza to niemal nieograniczone możliwości kreacyjne.

 • Powiązanie sklepu internetowego z popularnymi kanałami sprzedażowymi

Bez problemu skonfigurujesz sklep Prestashop z popularnymi serwisami aukcyjnymi i internetowymi porównywarkami cen. Co ważne, nie musisz wykonywać żadnych skomplikowanych zabiegów – wystarczy uruchomić odpowiednią wtyczkę.

 • Opcja Multistore

Prowadzisz kilka sklepów internetowych? Nie musisz już gubić się w gąszczu platform i haseł. W Prestashop bez problemu zintegrujesz całość w obrębie jednego, wygodnego panelu administracyjnego, także przy różnych domenach.

Jak zadbać o wizerunek własnej firmy?
Pisanie tekstów dla Twojej firmy
Zacznij karierę w ebiznesie!
Jak kupić opinie Google i czy warto to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com