Wyróżnili Deutsche Bank. Dziś wiemy już, w jakiej kategorii

Euromoney przyznał pierwsze miejsce Deutsche Bankowi w kategorii „Najlepszy Bank Inwestycyjny w Polsce”. Eksperci wyróżnili DB m.in. za utrzymanie silnych zespołów bankowości korporacyjnej w perspektywie ostatnich dwóch lat.

To 4. z kolei wyróżnienie dla Deutsche Banku

Tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce został nadany Deutsche Bankowi już po raz czwarty – w latach 2010-2011 i w 2013 r. Wcześniej DB był wyróżniony także w kilku innych kategoriach, a w tym m.in. za najlepszego doradcę w zakresie transakcji fuzji i przejęć w Polsce i regionie Europy Centralnej (dwie nagrody: 2012 r. i 2014 r.).

Deutsche Bank nagrodzony przez Euromoney

W tym roku Deutsche Bank został nagrodzony przez prestiżowy magazyn branżowy. Zespół Euromoney wyróżnił DB w kilku różnych kategoriach (w sumie siedem kategorii), jednak najważniejszy okazał się tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce.

Z materiałów opublikowanych przez centrum prasowe DB wynika, że Euromoney przyznał nagrodę DB m.in. za:

  • utrzymanie dużego zespołu bankierów inwestycyjnych w skali kraju,
  • wzmocnienie zespołów bankowości * korporacyjnej (dot. sektora MŚP).

* DB został wyróżniony na tle innych inwestycji, kiedy to w Polsce większość banków inwestycyjnych zdecydowało się na ograniczenie liczny podejmowanych transakcji (ze wskazaniem na rynki akcji oraz rynki kapitałowe).

W uzasadnieniu zespołu redakcyjnego Euromoney na Banki.pl czytamy, że Deutsche Bank doceniono także ze względu na wagę transakcji jakie instytucja podejmowała w sektorze obligacyjnym oraz historyczną emisję obligacji rządowych w krajach rozwijających się (obligacje denominowane we franku).

– –

O Deutsche Bank Polska S.A.

Deutsche Bank Polska S.A. (powołany w połowie lat 90) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Mimo że bank specjalizuje się przede wszystkim w handlu dewizami oraz obrotem papierów dłużnych, certyfikatów depozytowych oraz innymi, w ofercie ma także produkty dla klientów biznesowych i indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com