Skupowanie włosów – gdzie najlepiej?

W profesjonalnym salonie fryzjerskim możesz nie tylko ściąć włosy, ale jeszcze otrzymać za nie całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Biznes z naturalnymi włosami „kręci się” bardzo dobrze, bo i zapotrzebowanie na ten surowiec jest całkiem spore. Warto jednak szukać tych najlepszych ofert, bo zarówno ceny, jak i warunki zakupu włosów w poszczególnych punktach diametralnie różnią się od siebie. Gdzie więc najlepiej sprzedać włosy?

Doradztwo i fachowa wycena na miejscu – gdzie?

Taka oferta może zainteresować zwłaszcza właścicieli długich i zdrowych włosów. Cena za kilogram włosów sięga bowiem nawet 12 000 złotych, a więc dość konkretne pieniądze można otrzymać za średniej długości, grube włosy. I nie tylko Panie mogą położyć na wadze swoje włosy. Męskie włosy także są w cenie, pod warunkiem że spełniają wszystkie warunki: są odpowiednio długie i zdrowe.

Jednak przy tego typu transakcjach wątpliwości może być jednak całkiem sporo. Po pierwsze trudno bowiem zważyć swoje włosy przed ścięciem. Skąd więc wiadomo, ile pieniędzy otrzymasz? Po drugie co to oznacza, że włosy powinny być niezniszczone i dziewicze? Tego wszystkiego możesz się jednak dowiedzieć, odwiedzając salon fryzjerski, który oferuje skupowanie włosów. W sieci znajdziesz też firmy, które zachęcają do sprzedaży włosów bez osobistego kontaktu. W takim przypadku włosy należy spleść w warkocz, ściąć tuż przy gumce i tak zaplecione przesłać pocztą. Jeśli jednak nie wiesz, jak salon fryzjerski wyceni Twoje włosy, ani ile odetnie przy końcówkach, to nie będziesz również wiedzieć, ile pieniędzy otrzymasz. Stracisz więc, jeśli oferta okaże się niekorzystna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc osobista wizyta w salonie fryzjerskim i profesjonalna wycena włosów.

Gdzie otrzymasz dobre oferty za swoje włosy?

Wystarczy zerknąć do internetu, by się zorientować, że cena za włosy waha się od 4000 aż do 12 000 złotych. To spora rozbieżność, dlatego warto szukać tych najlepszych ofert, zwłaszcza że włosy o długości 40 cm nie ważą więcej niż 500-600 gram. Przykładowo w Bielsku-Białej skup włosów prowadzi kilka salonów fryzjerskich. Dobrą ofertę znajdziesz np. w Tagomago Hair, gdzie cena za kilogram włosów wynosi do 12 000 złotych. Na ostateczną cenę przekłada się długość, grubość, ale także i stan włosów. W Tagomago Hair możesz jednak skorzystać z bezpłatnych konsultacji, by cenę poznać jeszcze przed ścięciem włosów, dzięki temu będziesz wiedzieć, ile Twoje włosy są warte oraz jaką fryzurę możesz wybrać, po ich ścięciu.

Jak przygotować włosy do ścięcia?

Umawiając się na wizytę w salonie fryzjerskim, właściwie nie musisz znać odpowiedzi na to pytanie. Fryzjer zadba o wszelkie szczegóły. Ważne jest jednak, by włosy umyć przed ścięciem, ale nie nakładać na nie żadnych odżywek ani kosmetyków. Włosy, które interesują fryzjerów nie mogą być też nigdy wcześniej farbowane, ani rozjaśniane. Ponadto ważne jest, by były idealnie zdrowe, dlatego najwięcej pieniędzy otrzymasz za włosy tak zwane „dziewicze” – od dzieci i młodzieży. Na ścięcie włosów możesz się zdecydować zaraz po dokonaniu wyceny, albo umówić termin w innym dniu. W Tagomago Hair dostępne są obydwie możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest podpisanie umowy na sprzedaż włosów.

Jak długie muszą być włosy do ścięcia?

Ze względu na swoje przeznaczenie, ścinane włosy muszą charakteryzować się odpowiednią długością. Inaczej trudno byłoby je wykorzystać do produkcji peruk czy doczepek i przedłużania włosów. Dlatego salony fryzjerskie są zainteresowane włosami o długości minimum 20 a nawet 35 cm i więcej. Różnica w długości może być też między włosami blond a ciemnymi. Dlatego warto wcześniej upewnić się, że Twoje włosy spełniają wszystkie warunki i są odpowiednio długie.

Trzeba również pamiętać, że długość ścinanych włosów liczy się od miejsca zawiązania gumką i zrobienia kitki czy warkocza. W przypadku włosów do pasa, długość będzie wynosić więc około 30-40 cm. Biorąc pod uwagę fakt, że włosy rosną średnio 2-3 cm na miesiąc, trochę trzeba odczekać, by taki skarb „wyhodować”. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę ceny, to zdecydowanie warto.

Z ofertą skupu włosów w salonie Tagomago Hair możesz zapoznać się odwiedzając stronę www.tagomagohair.pl lub konsultując się:

 

Działalność gospodarcza
Ciekawostki na temat pozycjonowania stron internetowych
Projektowanie sklepów online jako rozwój biznesu
Pościel hotelowa – jak wybrać odpowiednią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com