Pościel hotelowa – jak wybrać odpowiednią?

Pościel hotelowa to bardzo istotny element każdego punktu noclegowego. Jej wybór powinien bazować przede wszystkim na kryteriach jakościowych, a nie jedynie na wyglądzie. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią pościel do hotelu! 

  1. Czym powinna charakteryzować się pościel hotelowa?
  2. Czy pościel hotelowa różni się czymś od domowej?
  3. Biała pościel hotelowa – czy jest wymogiem?
  4. Pościel hotelowa wykonana z bawełny czy włókien syntetycznych?
  5. Co jest niezbędne do prawidłowej pielęgnacji pościeli hotelowej?

Pościel hotelowa musi być przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości, neutralna i estetyczna. Aby to osiągnąć, firmy posiadające w swojej ofercie pościel przemysłową sięgają po tkaniny odporne na zabrudzenia, wysoką temperaturę oraz profesjonalne środki czystości.

Czym powinna charakteryzować się pościel hotelowa?

Pościel hotelowa powinna być bardzo wysokiej jakości. Jest to tzw. pościel przemysłowa, która musi spełniać restrykcyjne normy. Użyta do produkcji tkanina powinna charakteryzować się kurczliwością na poziomie maksymalnie 5%, a także być trudnopalna.

Czy pościel hotelowa różni się czymś od domowej?

Pościel przemysłowa, niezależnie od tego czy jest wybierana do niewielkiego pensjonatu, czy to ogromnego hotelu, powinna być wysokiej jakości. Komfort snu jest kluczowym aspektem branym pod uwagę przez gości. Tkaniny odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia mogą być sztywniejsze niż te tradycyjnie wybierane do domów.

Z tego względu warto zadbać o zrównoważony kompromis, pomiędzy komfortem snu gości hotelowych a bezpieczeństwem i spełnianiem wymogów. Warto mieć także na uwadze, że pościel hotelowa od domowej nie różni się tylko gramaturą.

Bardzo istotną kwestią jest również sposób wykończenia pościeli. Najczęściej w różnego rodzaju hotelach spotkać się można z pościelą na zakładkę hotelową. Jest to specyficzny sposób zamknięcia, stanowiący alternatywę dla guzików oraz suwaków. Dzięki temu zarówno zdejmowanie, jak i zakładanie jest znacznie prostsze oraz szybsze.

Biała pościel hotelowa – czy jest wymogiem?

Domowa pościel może być kolorowa i wzorzysta, lecz w przypadku pościeli hotelowej lepiej z tego zrezygnować. Choć nie ma żadnych przepisów, regulujących wygląd pościeli przemysłowej, warto uświadomić sobie, jakie skojarzenia budzi gładka, biała pościel pachnąca czystością.

Z pewnością gość hotelowy poczuje się lepiej w eleganckiej, białej pościeli niż w standardowej, wielobarwnej i wzorzystej. Dodatkowo biała pościel jest modelem najbardziej uniwersalnym. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno w pokojach minimalistycznych, rustykalnych jak i glamour.

Należy mieć także na uwadze, że biała pościel wykonana z wysokiej jakości materiałów najlepiej się pierze. Wysoka temperatura i profesjonalne środki czystości zapewnią odpowiedni poziom higieny, co w przypadku pościeli przemysłowej jest szczególnie istotne.

Pościel hotelowa wykonana z bawełny czy włókien syntetycznych?

Choć obecnie pościele z poliestru są dość często spotykane, warto mieć na uwadze, że nie jest to materiał odpowiednio chłonny oraz przewiewny. Pościel hotelowa powinna być nie tylko estetyczna i odporna na uszkodzenia, ale także komfortowa podczas wypoczynku. Najlepiej sprawdzi się perkal, wykonany w 100% z bawełny.

Co jest niezbędne do prawidłowej pielęgnacji pościeli hotelowej?

Higiena w przypadku pościeli hotelowej jest absolutną podstawą. Z tego względu konieczne jest regularne, znacznie częstsze niż w domu pranie. Należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze oraz środkach chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com