Jak nie przepłacić za hosting z domeną?

Trafna domena i sprawny hosting to dziś rzecz obowiązkowa, nie tylko dla biznesu, ale również projektów prywatnych.Na rynku roi się więc od ofert, któreróżnią się od siebie nie tylko ceną, ale też przede wszystkim jakością. Jak więc w tej sytuacji się nie pogubić i wybrać najtańszą, korzystną ofertę domeny z hostingiem?

Pierwszym krokiem do założenia strony internetowej jest zapewnienie jej dobrej domeny i niezawodnego hostingu. Cena tego pierwszego zależy głównie od marży, jaką życzy sobie dostawca za rejestrację adresu, akoszt związany z hostingiem dotyczy bezpośrednio jakości usługi oraz czynników dodatkowych. W artykule tym dowiesz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru oferty domeny w pakiecie z hostingiem, a także co zrobić, by po prostu nie przepłacić!

Domena a hosting – jaka jest różnica?

Przed wyszukaniem najtańszej i najkorzystniejszej oferty warto zrozumieć, co tak naprawdę kryje się za hasłami „domena” oraz „hosting”. Posiadanie domeny nie wiąże się bowiem z utrzymaniem strony na serwerze! Rejestracja jej to procedura, po przeprowadzeniu której stajemy się „właścicielami” danego adresu składającego się z nazwy głównej (którą wybieramy sobie sami, może to być nazwa firmy czy akcji, bądź jej skrót) oraz końcówki (które jest odgórnie ustalona, choć wybrać możemy z kilku dostępnych opcji – każdy kraj posiada swoje zakończenie, istnieje też parę dodatkowych rozszerzeń). Adresemtakimdysponować można w dowolny sposób, niezwiązany jest on bowiem na stałez hostingiem strony na serwerze, czyli miejscem, gdzie przechowywana jest treść strony. Dostęp do miejsca na przestrzeni dyskowej można jednak najczęściej wykupić od razu w pakiecie z domenąoraz dostępem do programów administracyjnych do zarządzania stroną WWW. Przy wyborze korzystnej oferty tego typu, warto więc zwrócić uwagę na wszystkie opcje w niej zawarte.

Na co zwrócić uwagę?

Ze względu na mnogość serwisów oferujących usługi tego typu coraz trudniej jest wybrać korzystną ofertę oraz połapać się w natłoku proponowanych opcji i dodatkowych funkcji. Podczas wyboru najkorzystniejszej oferty, trzeba się przede wszystkim zastanowić nad oczekiwaniami co do jakości oraz skali świadczonej usługi.Dla przykładu przyjrzyjmy się najtańszej ofercie hostingu z domeną w popularnym serwisie nazwa.pl –https://www.nazwa.pl/hosting/:

  • Przestrzeń dyskowa to pierwszy czynnik wpływający na cenę. Nazwa.pl oferuje w najtańszym pakiecie z domeną 100 GB udostępnionej oferty dyskowej (wersja 50 GB nie zawiera w sobie domeny), a w najdroższej zapewnia brak limitów. Powinieneś więc zastanowić się, ile miejsca potrzebujesz dla swojej strony. 100 GB to bardzo dużo, nawet dla strony wypełnionej multimedialnymi elementami, więc raczej nie powinieneś mieć problemów ze zmieszczeniem się na takiej przestrzeni.
  • Pakiet transferu to kolejna część oferty. Co bardzo ważne– i korzystne dla ciebie –nawet najtańsza opcja nie posiada nałożonych limitów, nie musisz więc martwić się skutkami nadmiaru wizyt na stronie. Ograniczenie ruchu wiąże się bowiem z ewentualnymi problemami związanymi ze wzrostem wyświetleń strony, w wyniku czego dostęp do niej zostanie zablokowany w sytuacji rosnącej popularności – może to przynieść opłakane skutki dla naszego biznesu lub projektu!
  • Wizytówka internetowaoraz autoinstalator aplikacji: są one dostępne we wszystkich opcjach cenowych i stanowią miły dodatek do oferty.
  • Adresy e-mail: w przypadku adresów e-mail również nie ma ograniczeń co do ilości skrzynek możliwych do założenia na serwerze. Ograniczenie liczby adresów występuje często w najtańszych ofertach hostingowych, weź więc pod uwagę również to, czy potrzebujesz adresów zawierających nazwę domeny.
  • Bazy MySQL i MariaDB: przy wyborze najtańszego pakietu z domeną otrzymasz nieograniczoną możliwość użytkowania systemów zarządzania bazami danych stron internetowych. Przyda ci się to w przypadku tworzenia trochę bardziej rozbudowanego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com