Profesjonalna sesja biznesowa, czyli zdjęcia, które budują wizerunek firmy

Przedsiębiorcy zastanawiający się w jaki sposób zwiększyć rozpoznawalność swojej firmy i pozyskać nowych klientów powinni poważnie rozważyć wykonanie profesjonalnej sesji biznesowej. Często zapominamy o tym, że liczy się nie tylko wysoka jakość naszych produktów i usług (zwłaszcza kiedy w naszej branży jest duża konkurencja), ale i wizerunek. Dlaczego zdjęcia biznesowe są tak ważne?

Po co nam sesja biznesowa?

Współcześni przedsiębiorcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że wysokiej jakości produkty i usługi (nawet jeżeli są oferowane w bardzo korzystnych cenach) mogą okazać się niewystarczające. Obecnie wiele firm prowadzi bardzo podobną działalność i prawdopodobnie posiada ceny zbliżone do naszych. Obniżenie cen nie musi być najlepszym sposobem na pozyskanie klienta. Znacznie lepiej jest zadbać o wizerunek firmy, sprawić, żeby potencjalni klienci zaczęli nas rozpoznawać.

Wykonanie profesjonalnej sesji biznesowej i zamieszczenie jej owoców na naszej stronie internetowej może przynieść bardzo pozytywne efekty. Dzięki fotografiom osoba odwiedzająca naszą witrynę internetową ma szansę nas poznać. Jest to niezwykle ważne.

Dlaczego zdjęcia biznesowe działają?

Zdjęcia biznesowe działają, gdyż ludzie lubią wiedzieć z kim podejmują współpracę (nawet jeśli jest ona chwilowa). Warto postawić się na miejscu klienta i zastanowić z jakiej oferty sami byśmy skorzystali – z całkowicie anonimowej, czy też z oferty firmy, której pracowników widzimy (i mamy o nich pozytywne wyobrażenia)? Większość ludzi wybrałaby drugą możliwość nawet jeżeli musiałaby zapłacić nieco więcej.

Dzięki dobrze wykonanym zdjęciom biznesowym możemy stworzyć wizerunek osób jakimi chcielibyśmy się stać. Takie fotografie często pracują na nas latami.

Jak znaleźć najlepszego fotografa biznesowego?

Tworzenie zdjęć biznesowych dobrze jest powierzyć profesjonalnemu fotografowi biznesowemu. Osoba taka różni się od przeciętnego fotografa nie tylko umiejętnościami, ale też doświadczeniem i wiedzą pozwalającymi na podjęcie współpracy z klientami działającymi w różnych branżach.

Zdjęcia wykonane przez najlepszych fotografów biznesowych pokazują, że fotografia biznesowa różni się znacznie od klasycznej fotografii. Przede wszystkim stawia się przed nią o wiele więcej wymagań. Musi ona nie tylko w jak najlepszy sposób oddać powierzchowność fotografowanych osób, ale i przedstawić je w określony sposób. W przypadku fotografii biznesowej liczy się każdy szczegół. Potencjalny klient zwróci bowiem uwagę nie tylko na atrakcyjność osoby przedstawionej na zdjęciu (ta, o ile nie pracujemy w modelingu ma drugorzędne znaczenie), ale przede wszystkim postawę jej ciała i mimikę – wyrażają one między innymi pewność siebie (lub w przypadku źle zrobionego zdjęcia – jej brak), empatię, przebojowość, poczucie humoru i wiele więcej. Znaczenie ma także ubiór, makijaż, akcesoria, czy otoczenie. Profesjonalny fotograf biznesowy jest w stanie połączyć wszystkie te elementy w jedną spójną całość.

Dobrego fotografa poznamy po jego portfolio (zazwyczaj jest one dostępne na stronie internetowej danej osoby, a jeżeli nie – nie bójmy się o nie poprosić). Możemy również przeglądać strony internetowe firm działających w naszej branży i w przypadku, gdy spodobają się nam zamieszczone na nich fotografie, skontaktować się z osobą będącą ich autorem.

Jak wygląda profesjonalna sesja biznesowa w Warszawie?

W Warszawie (a także wielu innych dużych miastach) znajdziemy wielu fotografów wykonujących profesjonalne sesje biznesowe. Jeżeli trafimy na profesjonalistę, będziemy mile zaskoczeni. Najlepsi fotografowie biznesowi robią bowiem nie tylko dobre zdjęcia, ale mają wysokie kompetencje interpersonalne.

Osoby uważające się za niefotogeniczne powinny zapomnieć o swoich przekonaniach – fotograf biznesowy posiada umiejętności pozwalające na zrobienie dobrego zdjęcia praktycznie każdemu. Przed sesją biznesową dostaniemy wskazówki co do ubioru, fryzury, czy makijażu (najczęściej fotografowie biznesowi współpracują ze stylistami, wizażystami i fryzjerami). Sesje mogą odbywać się w różnych miejscach – w studiu, ale i w siedzibie naszej firmy. Fotograf biznesowy dba, by jego klienci czuli się zrelaksowani, rozluźnieni i bezpieczni. Należy liczyć się z tym, że będzie on zadawał wiele pytań – jest to niezbędne by w pełni poznać oczekiwania klienta.

Foto:Milena Inglot fotografia biznesowa doradca zarządu Inglot fotograf Krzysztof Zaleski (https://krzysztofzaleski.com/)

 

Polecamy:
Jak ubrać się na elegancki bankiet? Męskie stylizacje bankietowe

One Comment on “Profesjonalna sesja biznesowa, czyli zdjęcia, które budują wizerunek firmy”

  1. Fotografia wizerunkowa jest równie ważna jak wizytówka firmy – czyli strona internetowa. Fajny wpis, który mógłby być bardziej obszerny, ponieważ brakuje wielu ważnych zagadnień, ale najważniejsze zostały ujęte. Ważne by takie zdjęcia zrobił profesjonalny fotograf, bo to jest coś zupełnie innego niż fotografia portretowa – właściwie to poleczenie fotografii produktowej z portretową z zachowaniem odpowiedniej aranżacji i dbałości o detale. Pozdrowienia z Wrocławia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com