Znaczenie chrztu i jak go zrobić w domu…

Jeśli sens chrztu można by sprowadzić do jednego słowa, byłaby to tożsamość. Chrzest dotyczy przede wszystkim osobistego i publicznego zjednoczenia człowieka z Jezusem Chrystusem. To, czego doświadczasz, to twój osobisty związek z najważniejszym wydarzeniem w historii ludzkości, związanym ze śmiercią, pogrzebem i zmartwychwstaniem Chrystusa.

Wraz z chrztem składasz swoje indywidualne świadectwo i otrzymujesz emocjonalne potwierdzenie przejścia z poprzedniego stylu życia do nowego początku. Chrzest jest rodzajem wizualnego kazania, ponieważ polega na zanurzeniu w wodzie.

Podczas oczekiwania w wodzie w oczekiwaniu na chrzest symbolizujesz ofiarną śmierć Jezusa. Po zanurzeniu wyobraź sobie Jezusa, który spoczywa w grobie. Jej wynurzenie z wody symbolizuje zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa z grobu.

Przyjmując chrzest, możemy pokazać, że jesteśmy oddani Jezusowi oraz naszym siostrom i braciom w chrześcijaństwie. Wszyscy jesteśmy przedstawicielami tej samej rodziny i podlegamy suwerenności tego samego Zbawiciela. Należy jednak zauważyć, że zgodnie z Listem do Efezjan 2:8-9 jedynym warunkiem zbawienia jest wiara w Jezusa Chrystusa, a nie chrzest jako jakakolwiek wiara. Jednak, aby wypełnić Jego polecenie, musimy zostać ochrzczeni natychmiast po złożeniu zobowiązania przyjęcia Go do naszego istnienia.

Czy możesz chrzcić w domu? Czy jest to akceptowane?

Tak, chrztu można dokonać w domu. Według większości wyznań chrześcijańskich chrztu można dokonać wszędzie. Jeśli chrzest ma być dokonany w domu, wierzący katolicy muszą uzyskać zgodę kościoła przed przeprowadzeniem ceremonii. Chrzest jest umową litości i zobowiązaniem do Bożego przebaczenia, które rozciąga się na ochrzczonych.

Zgodnie z wierzeniami chrześcijańskimi chrztów można dokonywać albo przez polewanie ich wodą, albo przez całkowite zanurzenie w wodzie całego ciała. Niektóre osoby decydują się na odbycie chrztu w swoim domu w obecności rodziny i przyjaciół.

Jak odbywa się chrzest domowy?

Jak już wspomniano, chrztu można dokonać w domu; Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić wydajnie. Będziesz potrzebować wody, krzyża, białej szaty, lekkich świętych olejków Holyart – https://www.holyart.pl –   i muszli chrzcielnej (opcjonalnie).

W co się ubrać?

ubierz się prawidłowo Spodnie i luźna koszulka są odpowiednie do chrztów nurkowych. Panie nie mogą nosić sukienek, które mogą się rozpiąć po zanurzeniu w wodzie. Katolickie chrzty często wymagają odpowiedniego ubioru, tak jakbyś szedł do kościoła.

Proces:

Znajdź w swoim domu dobre miejsce na chrzest. Większość ludzi jest zbyt wysoka, aby korzystać z wanny i nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby cieszyć się doświadczeniem z innymi. Aby wypłynąć na powierzchnię, możesz skorzystać z odkrytego basenu lub wanny z hydromasażem. Każda część domu będzie działać, jeśli zostaniesz ochrzczony przez kapanie wody na głowę i otrzymanie błogosławieństwa od księdza.

Zdecyduj, kto dokona chrztu. W Kościele katolickim tylko upoważniony ksiądz może udzielać komunii. W zależności od wyznania, urzędowo ustanowieni pastorzy mają prawo ich przewodzić. Inne kościoły doszły do ​​wniosku, że dopóki jest prowadzona zgodnie z Biblią, nie ma znaczenia, kto nią kieruje.

ubierz się prawidłowo Spodnie i luźna koszulka są odpowiednie do chrztów nurkowych. Kobietom nie wolno nosić ubrań, które mogą unosić się pod wodą. Katolickie chrzty często wymagają odpowiedniego ubioru, tak jakbyś szedł do kościoła.

Zacznij od osoby ochrzczonej stojącej obok osoby dokonującej chrztu w wodzie. Kiedy podczas chrztu wylewa się wodę na głowę, osoba ma stanąć przed tłumem.

Polecamy:
Drukuj etykiety, naklejki adresowe, ceny – zadbaj o wizerunek swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com