Przystawki i osłony do szlifierek kątowych

Szlifierka to jedno z najczęściej używanych elektronarzędzi. Stosowana jest zarówno w zakładach produkcyjnych, na budowach, jak i w trakcie remontów do celów prywatnych. Aby rozszerzyć możliwości zastosowania szlifierki, warto stosować odpowiedni osprzęt dodatkowy, który znacząco zwiększa funkcjonalność i możliwości zastosowania sprzętu. Przykładem na taki funkcjonalny osprzęt dodatkowy jest osłona oraz przystawka do szlifierki. Do czego służą te dwa narzędzia i dlaczego ich stosowanie jest korzystne?

Osprzęt do szlifierek kątowych

Szlifierki kątowe to urządzenia o wielu zastosowaniach i szerokich możliwościach. Szerokie zastosowanie urządzeń sprawia, że często korzystne jest stosowanie dodatkowego osprzętu, dającego jeszcze większe możliwości. Przykładem takiego osprzętu jest przystawka do szlifierki, dająca możliwość odsysania pyłu podczas szlifowania materiału. Aby działanie było możliwe, konieczne jest podpięcie urządzenia do zewnętrznego odkurzacza. Przystawka sprawdza się podczas szlifowania płytek, a jej budowa umożliwia wizualne nadzorowanie pracy i zachowanie większej precyzji. Przystawka jest kompatybilna z każdą szlifierką kątową wyposażoną w osłonę i z większością odkurzaczy zewnętrznych. Zwiększa to możliwości zastosowania przystawki oraz funkcjonalność samych szlifierek kątowych, które w połączeniu z przystawką i odkurzaczem są narzędziami wielofunkcyjnymi i niezwykle przydatnymi. Osłona znacznie zwiększa nie wygodę w pracy szlifierkami, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa podczas pracy z zastosowaniem szlifierek kątowych.

Skuteczne odsysanie pyłu podczas szlifowania tworzyw sztucznych

Podczas szlifowania każdego materiału, zarówno tworzyw sztucznych, jak i płytek ceramicznych, powstaje pył. Jest on naprawdę sporym problemem z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, pył jest bardzo trudny do sprzątania. Wnika we wszystkie zakamarki, nie pomagają nawet folie malarskie czy inne produkty, które w zamierzeniu mają stanowić mechaniczną barierę. Ponadto, unoszący się w powietrzu pył ze szlifowania bardzo łatwo przedostaje się do dróg oddechowych, a to naprawdę niebezpieczne dla naszego zdrowia. To dlatego odsysanie pyłu jest tak ważną kwestią podczas każdej pracy z użyciem narzędzi mechanicznych. Najlepiej sprawdza się przeznaczona do tego zadania osłona, która pochłania powstający pył i nie pozwala mu rozprzestrzenić się w powietrzu. Dzięki stosowaniu tego rodzaju narzędzi, szlifowanie materiału staje się o wiele bardziej precyzyjne, bo lepsza jest widoczność podczas pracy. Łatwiejsze jest także sprzątanie stanowiska pracy po zakończonym szlifowaniu czy cięciu.

Osłona do szlifierki

Osłona do szlifierki to rodzaj osprzętu pozwalający na wydajne odsysanie pyłu powstającego podczas szlifowania obrabianego materiału. Aby odsysanie było możliwe, do osłony należy podłączyć zewnętrzny odkurzacz. Samą przystawkę montuje się bezpośrednio do szlifierki kątowej 115-125 mm, a dzięki standardowej budowie, istnieje możliwość przymocowania jej do każdej innej szlifierki wyposażonej w osłonę. Uniwersalne mocowanie zapewnia możliwość podpięcia do większości odkurzaczy zewnętrznych. Cechą charakterystyczną przystawki Mechanic AirDuster jest otwarta budowa, pozwalająca na aktywne chłodzenie tarczy szlifującej podczas pracy. Ponadto, istnieje możliwość współpracy urządzenia z odkurzaczami również bardzo małej mocy, dzięki czemu kontrola wizualna podczas cięcia i szlifowania jest zachowana.Osłony i przystawki do szlifierek kątowych oraz wiele innych produktów znajdziesz w sklepie internetowym.

Polecamy:
Jakie laptopy poleasingowe warto wybrać?
Zamów automaty vendingowe do swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com