Jakie laptopy poleasingowe warto wybrać?

Ceny komputerów i laptopów drastycznie rosną. Przez to właśnie coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów na zakupienie tych sprzętów. Opłacalną opcją są laptopy poleasingowe. Czym się one wyróżniają? I na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania modeli poleasingowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Laptopy poleasingowe – co to?

Firmy, aby nie narazić się na utratę płynności finansowej, często decydują się na to, aby zabrać różne sprzęty, w tym właśnie laptopy w leasing. Przez ten czas płacą raty za sprzęty, które użytkują ich pracownicy, a po upływie czasu umowy lub po spłacie laptopów czy innych urządzeń są wymieniane bądź też stają się własnością leasingodawcy. W ostateczności trafiają do sklepów internetowych, w których każdy może zakupić poleasingowe sprzęty, np. właśnie laptopy.

Jakie laptopy poleasingowe opłaca się kupić?

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że laptopy poleasingowe to urządzenia używane. Dlatego też ślady użytkowania to standard. Jednak warto pamiętać, że skoro te sprzęty były wykorzystywane przez firmy, to cechują się wyższą jakością i mają lepsze parametry niż modele zazwyczaj kupowane przez osoby prywatne. Dlatego też ok. dwuletnie użytkowanie nie spowoduje od razu, że jakość takich sprzętów całkowicie się obniży. Kluczowe staje się jednak przede wszystkim to, aby wybrać najlepsze w ofercie modele. Zazwyczaj w sklepach internetowych można znaleźć opisy produktów, gdzie znajdziesz informacje o stanie laptopów. Koniecznie przeczytaj go i przejrzyj zdjęcia, dzięki temu zyskasz wszystkie niezbędne informacje na ich temat. 

Wybieraj laptopy poleasingowe, które cechują się najlepszymi parametrami, takimi jak:

  • procesor i7,
  • pamięć operacyjna DDR4,
  • rozdzielczość QHD+,
  • dysk twardy SSD, który liczy min. 250 GB,
  • system operacyjny Windows 10 lub 11.

Ważną cechą jest też wielkość monitora laptopa. Tak naprawdę do wyboru są modele od 11 do 17 cali. Wybierz taki produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Jeśli często podróżujesz, to dobrym pomysłem może być laptop 14 cali, gdyż jest bardziej kompaktowy, a przy tym z łatwością będziesz mógł pracować na nim tak samo w autobusie, jak i w pociągu. Natomiast, gdy lubisz jeszcze oglądać filmy na laptopie czy grać w gry, to strzałem w dziesiątkę będzie model 17 cali.

Znajdź sprawdzony sklep i już teraz zdecyduj się zakupić laptopy poleasingowe, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, a przy okazji zyskać naprawdę solidny sprzęt. Będziesz mógł wykorzystywać go w pracy lub do rozrywki.

Polecamy:
Jak zaprojektować ulotkę?
Zamów automaty vendingowe do swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com