Prowadzisz firmę? Jak może Ci pomóc radca prawy?

Prowadzenie firmy związane jest nie tylko z możliwością realizowania się w wybranej działalności, ale również ze stertą formalności, które trzeba spełnić zarówno na starcie, jak i później – już w trakcie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Właściciele firm nie zawsze mają odpowiednią wiedzę, by poradzić sobie z formalnościami na własną rękę. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług doświadczonego radcy prawnego.

Właściciele większych i mniejszych biznesów już na starcie zderzają się z koniecznością wypełniania wielu dokumentów, spełniania formalności, wizyt w urzędach i składania szeregu zgłoszeń. Podczas gdy jednoosobowa działalność gospodarcza jest w tej kwestii jeszcze dosyć prosta, zakładanie i prowadzenie spółek osobowych czy kapitałowych wymaga już sporej wiedzy i zorientowania się w temacie. Zarówno działalność gospodarcza, jak i spółka na różnych etapach działania potrzebuje fachowej porady i wiedzy w kwestiach formalnych. Radca prawny przyda się więc bez względu na rodzaj czy wielkość działalności.

W czym pomoże radca prawny?

Radca prawny może doradzić już na wstępie, szczególnie osobom, które myślą o założeniu spółki i szukają dla siebie dobrego rozwiązania. Pomoże również w tworzeniu dokumentów rejestracyjnych, pisaniu uchwał i innych pism w taki sposób, by spełniały wymogi formalne i zawierały wszystkie niezbędne elementy. Gdy firma już działa, prawnik przyda się do analizowania umów, zarówno tych podpisywanych z pracownikami, jak i z kontrahentami czy partnerami biznesowymi. Jeśli właściciel firmy ma do podpisania umowę, w której wielu kwestii nie do końca rozumie, najlepszą opcją będzie przekazanie jej do konsultacji do radcy prawnego. Dobry prawnik przyda się również w sytuacjach, gdy pojawiają się spory, konieczna jest reprezentacja na drodze sądowej lub przed organami administracji publicznej. Powierzając wszystkie firmowe sprawy radcy prawnemu można zająć się rozwojem firmy i mieć pewność, że wszystkie formalności będą realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Jak znaleźć dobrego radcę dla firmy?

Dobry radca prawny dla firmy zdecydowanie nie powinien być osobą przypadkową. W poszukiwaniu prawnika, który będzie wsparciem w prowadzeniu biznesu, warto wybierać takich fachowców, którzy specjalizują się w prawie handlowym, prawie spółek lub w podobnych zagadnieniach. Nie każda specjalizacja będzie bowiem odpowiednia dla klientów biznesowych. Im większa wiedza i doświadczenie radcy prawnego, tym większa pewność, że poradzi sobie bez problemu ze wszystkimi problemowymi kwestiami związanymi z prawem handlowym czy pokrewnym. Wybierając radcę prawnego warto pamiętać, że jest to osoba, której powierza się często informacje niejawne. Dlatego też trzeba od razu wybrać osobę godną zaufania, pewną, sprawdzoną i polecaną przez innych klientów biznesowych. Owszem, w razie niezadowolenia można zrezygnować ze współpracy z jednym prawnikiem i poszukać drugiego, ale wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami i stratą czasu, którego zwykle w biznesie nie ma. Najlepiej wybrać od razu takiego radcę prawnego, z którym współpraca będzie odbywała się bezproblemowo i długoterminowo.

Polecamy:
Jakie laptopy poleasingowe warto wybrać?
Zamów automaty vendingowe do swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com