Właściwości taśm opakowaniowych PVC

Taśmy opakowaniowe to rodzaj produktów, których nie powinno zabraknąć w domu. Są niezbędne do zabezpieczenia przesyłek, a także kartonów czy różnego typu systemów przechowywania. Stanowią także podstawę wielu biznesów, w tym głównie branży e-commerce, firm kurierskich, magazynów, drukarni i wielu innych. W artykule piszemy o najchętniej stosowanym produkcie tego typu, czyli taśmach opakowaniowych PVC.

Cechy charakterystyczne 

Taśmy samoprzylepne na nośniku z polichlorku winylu (PVC) na bazie kauczuku naturalnego, zwane również “winylowymi”, to rodzaj taśm opakowaniowych o uniwersalnym zastosowaniu. Produkt ten cieszy się dużą popularnością przede wszystkim z uwagi na to, że nadaje się do pakowania różnego rodzaju wyrobów. Cechuje się bardzo dobrą kleistością i można ją stosować w różnych warunkach fizycznych, a także na nierównych powierzchniach. Dużą zaletą taśm PVC jest także “ciche odwijanie”. W porównaniu do innych taśm opakowaniowych, charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną (w tym głównie na zerwanie) i są bardziej przystępne cenowo. Produkt dostępny jest na rynku w różnych wersjach kolorystycznych. Szeroki asortyment tego typu akcesoriów oferuje producent taśm opakowaniowych – Total Market Holding.

Zastosowanie 

Taśmy opakowaniowe z polichlorku winylu można aplikować ręcznie oraz przy użyciu specjalnych urządzeń, tzw. zaklejarek ręcznych. Sprawdzą się także w automatycznych liniach pakujących. Produkt ten ma bardzo szerokie zastosowanie. Przydaje się zarówno do użytku domowego i biurowego, jak i do bardziej zaawansowanych zadań w centrach logistycznych, sklepach wysyłkowych, magazynach, hurtowniach i wielu innych miejscach. Taśma PVC polecana jest do zabezpieczania wszelkiego typu paczek, przesyłek, kartonów, pudełek i innych systemów do przechowywania. Ze względu na wytrzymałość i wygodę użytkowania, taśmy winylowe stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanych typów taśm opakowaniowych. Są niezastąpione w wielu różnych branżach.

Zalety 

Wśród najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania taśm samoprzylepnych PVC można wymienić m.in.:

  • dobre właściwości klejące,
  • wysoką przyczepność,
  • dużą wytrzymałość mechaniczną,
  • uniwersalne zastosowanie,
  • łatwą dostępność,
  • atrakcyjną cenę,
  • odporność na czynniki środowiskowe (np. wysoką i niską temperaturę),
  • brak hałasu podczas klejenia.

Taśmy PVC są wygodne w użytkowaniu i bezpieczne dla użytkowników. Praktycznie nie ma tu ryzyka skaleczenia podczas aplikacji, a materiały, z których wykonuje się produkt, nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Polecamy:
Jakie laptopy poleasingowe warto wybrać?
Zamów automaty vendingowe do swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com