Podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia do warsztatu – dlaczego warto kupić?

Podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia są powszechnie stosowane w warsztatach mechanicznych, serwisach ogumienia i innych miejscach, w których wymagane jest podnoszenie pojazdów na niewielką wysokość, np. z powodu zbyt niskiego sufitu. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie i kiedy warto na niego postawić? Podpowiadamy!

Podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia – zalety

Podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia działają na zasadzie mechanizmu nożycowego, wyposażonego w połączone ze sobą ramiona, kształtem przypominające nożyce. Tego typu rozwiązanie będzie idealne do warsztatów i innych miejsc, w których charakterystyka budynku nie pozwala na zastosowanie klasycznych podnośników kolumnowych, np. ze względu na zbyt niskie pomieszczenie. Do zalet takiego rozwiązania możemy zaliczyć:

  • wszechstronność – takie podnośniki mogą być wykorzystane do podnoszenia wielu rodzajów pojazdów i maszyn;
  • ergonomię – pozwalają na podnoszenie pojazdu na określoną wysokość;
  • oszczędność miejsca – podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia zajmują znacznie niej miejsca, niż klasyczne podnośniki kolumnowe.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas wyboru podnośników nożycowych niskiego podnoszenia szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim warto wybierać podnośniki z niskim najazdem, pozwalającym na łatwe zastosowanie w przypadku zarówno niższych, jak i wyższych pojazdów. Poleca się podnośniki z najazdem o wysokości do 110 mm. Ponadto tego rodzaju podnośniki powinny mieć odpowiednią długość i szerokość platformy, pozwalającą na korzystanie w przypadku pojazdów i maszyn, na których nam zależy. Wiele z dostępnych na rynku modeli pozwala na łatwą regulację rozstawu pomiędzy platformami. Takie podnośniki charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnością.

Jeśli chodzi o inne cechy dobrego podnośnika nożycowego niskiego podnoszenia, warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model wyposażony jest w blokady zabezpieczające i funkcję elektromagnetycznego zwalniania rygli. Zaleca się, aby tego rodzaju podnośnik charakteryzował się udźwigiem na poziomie 2500 kg, a jego wysokość podnoszenia wynosiła minimum 100 cm.

Na rynku dostępne są podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia zarówno do montażu stałego, jak i mobilne. Ten drugi rodzaj nie wymaga montażu do posadzki. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa zaleca się jednak, by podłoże było twarde, gładkie i odpowiednio wypoziomowane. Wysokiej jakości podnośniki nożycowe niskiego podnoszenia znaleźć można w ofercie firmy MASTWELL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com