Minimalne standardy i bezpieczeństwo: nieruchomości mieszkalne na wynajem

Wynajmowane nieruchomości muszą spełniać określone minimalne standardy określone w przepisach. Właściciele muszą również zdawać sobie sprawę ze swoich obowiązków w zakresie bezpieczeństwa.

Wszyscy właściciele są prawnie zobowiązani do przestrzegania standardów wynajmowania mieszkań i powinni upewnić się, że ich nieruchomości są w pełni zgodne z przepisami przeciwpożarowymi i minimalnymi normami dotyczącymi wynajmowanych nieruchomości. Władze lokalne są odpowiedzialne za zapewnienie zgodności z minimalnymi standardami i bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Jeśli konieczne jest przeprowadzenie naprawy lub inspekcji, wynajmujący powinien uzgodnić z najemcą wejście do nieruchomości.

Jeśli najemca uważa, że jego nieruchomość nie spełnia minimalnych standardów, powinien omówić to z wynajmującym. Jeśli najemca i wynajmujący nie mogą rozwiązać tego w sposób nieformalny, powinni skontaktować się z odpowiednią instytucją, aby uzyskać więcej informacji na temat swoich praw i obowiązków.

Władze lokalne są odpowiedzialne za egzekwowanie minimalnych standardów. Jeśli nieruchomość nie spełnia minimalnych standardów, a wynajmujący odmawia przeprowadzenia wymaganych napraw, najemca może poprosić władze lokalne o przeprowadzenie kontroli i w razie potrzeby dopilnować, aby właściciel spełnił normy.

Minimalne standardy obejmują:

  • Nieruchomość musi być wolna od wilgoci i być w dobrym stanie technicznym.
  • Najemca musi mieć dostęp do ciepłej i zimnej wody.
  • Należy zapewnić odpowiednie ogrzewanie i wentylację.
  • Wszystkie urządzenia powinny być w dobrym stanie technicznym.
  • Przewody elektryczne, rury gazowe i wodne muszą być w dobrym stanie.
  • Należy zapewnić urządzenia do przygotowywania posiłków, przechowywania żywności i prania, w tym 4-palnikową płytę grzejną, piekarnik i grill, lodówkę z zamrażarką lub lodówkę z zamrażarką i kuchenkę mikrofalową.
  • Koce przeciwpożarowe oraz systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru.
  • Dostęp do składowisk odpadów.
  • W przypadku braku dostępu do podwórza / ogrodu należy zapewnić dostęp do wspólnej pralni.

Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Mieszkania należy regularnie zaktualizować w zakresie minimalnych standardów, w tym dodatkowych wymagań. Właścicielom należy przypomnieć o ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo, w szczególności bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Każdy właściciel musi uzyskać podsumowanie minimalnych norm i wytycznych bezpieczeństwa pożarowego – ma to znaczenie szczególnie dla prywatnych właścicieli. Jeśli jesteś zatwierdzonym organem mieszkaniowym, musisz uzyskać podsumowanie minimalnych norm i wskazówek bezpieczeństwa dotyczących centrów wentylacyjnych.

Dodatkowe wymagania dotyczące minimalnych standardów to na przykład to, że okna znajdujące się powyżej określonej wysokości powinny zostać wyposażone w ograniczniki bezpieczeństwa, aby zapobiec upadkom. W każdej łazience / kabinie prysznicowej powinien być zamontowany na stałe grzejnik, który jest odpowiednio wentylowany i konserwowany.

Artykuł powstał we współpracy z gemma.waw.pl

Polecamy:
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com