Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Budujesz lub modernizujesz biurowiec? Jesteś osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo w firmie lub działalnościach produkcyjno-przemysłowych? Niezależnie od tego, gdzie chcesz zastosować wybrane przez siebie komponenty, kontrola dostępu to naprawdę wielofunkcyjna opcja, która pomoże Ci przystosować obiekt do oczekiwań – w końcu nie zawsze chcemy, by każdy pracownik miał równy dostęp do wszystkich pomieszczeń i sektorów. Zobacz, gdzie i jak wykorzystać potencjał oferowanych technologii. 

Kontrola dostępu w biurowcach i firmach

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach nie należy do prostych. Przedsiębiorcy muszą martwić się nie tylko o sprzedaż i wyniki, analizę konkurencji lub wizerunek. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa, która przy obecnych standardach jest niemal najważniejsza – niezależnie od tego, czy mówimy o ochronie w świecie wirtualnym, czy rzeczywistym. 

Skupmy się jednak na chwilę na świecie realnym. Wchodząc do biura lub biurowca (w zależności od ich wielkości), kontrola dostępu może wyglądać na dwa sposoby. Pierwszy to karta dostępowa, która po przyłożeniu do czytnika zwalnia zamek drzwi. Drugi to bramki, przez które musimy przejść, by dostać się do dalszej części (np. biur lub miejsc, które znajdują się w tym obiekcie). Obydwa te rozwiązania mają na celu ograniczenie ryzyka związanego z obecnością niepowołanych gości. Jest to jednak technologiczny zamiennik standardowych kluczy, który umożliwia dodatkowo przetwarzanie danych, co także maksymalizuje bezpieczeństwo. Dzięki przypisywaniu konkretnych kart dostępowych, wiadomo kto i kiedy wszedł lub wyszedł z obiektu. Cały system może więc być nie tylko zabezpieczeniem, ale ważnym źródłem informacji dla przełożonych.

Nieodłączny element systemu bezpieczeństwa

Kontrola dostępu w dużych budynkach to podstawa bezpieczeństwa i wygodna forma przydzielania pracownikom możliwości poruszania się po obiekcie. Pomieszczenia w których przechowywany jest sprzęt newralgiczny dla funkcjonowania przedsiębiorstwa (np. serwerownia) czy też poufne dokumenty powinny być szczególnie zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Przydatna jest także możliwość sprawdzenia kto i kiedy do danego pomieszczenia wchodził, co pozwala na ustalenie winowajcy w razie ewentualnego wycieku danych.   

Stosowanie standardowych kluczy jest teoretycznie możliwe, lecz w praktyce uniemożliwia skuteczne kontrolowanie tego, kto ile czasu spędził w poszczególnych pokojach czy pomieszczeniach. Stosując natomiast innowacyjne formy (np. kartę dostępową, którą wystarczy przystawić do czytnika), problem jest rozwiązany. 

Jak widać, kontrola dostępu to niezbędny element infrastruktury, który pojawia się w niemal wszystkich firmach – niezależnie od tego, czy są to małe biura, średniej wielkości działalności zatrudniające kilkunastu/kilkudziesięciu pracowników, czy bardzo duże biurowce. Warto więc stawiać na niezawodne rozwiązania, które charakteryzują się naprawdę ponadprzeciętną jakością. Gdzie ich szukać? Najlepiej w sprawdzonych miejscach. Nie czekaj i zajrzyj już teraz na Unicard.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com