Jak wybrać odpowiednie etykiety?

Czy wiesz, że obecnie etykiety pozostają wykorzystywane praktycznie w każdej branży? Dlatego tak ważne jest, aby przedsiębiorca podjął odpowiednią decyzję i zdecydował się na rozwiązania, które są dostosowane do specyfiki danej firmy. Zastanawiasz się, jakie etykiety sprawdzą się najlepiej w Twojej branży? A może chcesz znaleźć odpowiednią drukarkę etykiet, która ze względu na odpowiednie przygotowanie, posłuży Ci przez wiele lat. W pierwszej kolejności jednak, istotnym rozwiązaniem jest dobranie rozwiązań w zależności od tego, w jakiej branży prowadzimy swoje przedsiębiorstwo.

Etykiety w transporcie logistyce i magazynach

Obecnie drukowane etykiety są wykorzystywane na każdym etapie, jaki przechodzi towar. Jego identyfikacja wpływa pozytywnie na sposób i czas dostarczenia do klienta oraz redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek problemów oraz pomyłek. Odpowiednia drukarka do etykiet pozwala na sprawne wydrukowanie niezbędnych elementów po to, aby uzyskać stały dostęp do informacji na temat danego produktu, bez względu na to, na którym etapie łańcucha dostaw obecnie się znajduje. O tym, jak ważne jest, aby wybrane etykiety pozostawały czytelne oraz przejrzyste, zdaje sobie sprawę każda osoba, która pracuje na magazynie lub jest związana z transportem i logistyką. Przejrzystość i wysoki poziom czytelności informacji, które są nadrukowane, ma ogromny wpływ na czas, który musimy poświęcić do odczytu informacji za pomocą czytników kodów kreskowych.

Drukarki do etykiet w branży logistycznej

druk na foliiW przypadku poszukiwania odpowiedniej formy oznakowania towaru w branży logistycznej, warto zwrócić uwagę na parametry etykiet. Muszą one bowiem pozostawać odporne na warunki atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mogą mieć miejsce na przykład podczas odbywającego się transportu. Za sprawą wykorzystywania odpowiedniej drukarka etykiet, możliwe pozostaje stworzenie uniwersalnego nośnika informacji na temat towaru, który stanie się zrozumiały dla producenta, przewoźnika, dystrybutora oraz osoby, która sprzedaje dane produkty detalicznie. W branży logistycznej najlepiej sprawdzają się etykiety termiczne i termotransferowe. Charakteryzują się one kolejno krótką i długą żywotnością. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwie możliwość umieszczenia na etykiecie wielu kodów i wielu przydatnych informacji. Oprócz tego za sprawą wykorzystywania dostępnych możliwości, jesteśmy w stanie doprowadzić do automatyzacji procesów, jakie odbywają się w czasie magazynowania towaru, a także jego dystrybucji. Co więcej etykiety w branży logistycznej mogą doprowadzić do obniżenia kosztów operacji kontrolnych w trakcie magazynowania oraz dystrybucji. W ten sposób jesteśmy w stanie zadbać o skrócenie czasu potrzebnego do przyjęcia towaru w magazynie, obniżeniu kosztów, a także zminimalizowanie wystąpieniem błędów, które nierzadko pojawiają się w przypadku ręcznego wprowadzania informacji do systemu na temat danych towarów.

Jakie etykiety wybrać do magazynu?

Etykiety do magazynu charakteryzują się dużą wytrzymałością materiału oraz wykorzystaniu w ich produkcji mocnego kleju.  Oprócz tego obecnie na rynku możemy liczyć także na dostęp do materiałów fluorescencyjnych i magnetycznych. W branży magazynowej wyróżniamy między innymi etykiety inwentaryzacyjne, do oznakowywania regałów i półek, a także rozwiązania podłogowe, adhezyjne, tablice regałowe i podwieszane. Dzięki temu możesz liczyć na optymalizację efektów swojej pracy oraz redukcję koniecznych do poniesienia kosztów.

Polecamy:
Firmowe narzędzia biznesowe – jak uniknąć zbytniego obciążenia budżetu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com