Kawa Pellini – historia marki

Pellini to prywatna firma zajmująca się importem, paleniem, pakowaniem kawy oraz przypraw i ziół. Każdy smakosz kawy choć raz na pewno spotkał się z taką marką kawy. Cała przygoda firmy Pellini rozpoczęła się w 1922 roku w Weronie we Włoszech niedaleko jeziora Garda. Nazwa kawy wywodzi się od nazwiska rodziny Pellini, która początkowo rozpoczęła swoją działalności od produkcji i sprzedaży ziół leczniczych.

Od ziół do kawy

Dopiero w 1947 roku przekonali się, że kawa mocno ich pasjonuje. Mały zielarski sklepik przebranżowił się w profesjonalną palarnie kawy. Bracia Pellini Carlo, Danilo, Renzo i Federico podjeli decyzje o produkcji i sprzedaży kawy. Bardzo szybko firma stała się popularna wśród Włochów. Sukcesy jakie osiągała firma Pellini wzniosły ją na wyżyny na rynku włoskim, a to motywowało braci Pellini do coraz większego rozwoju firmy nie tylko na rynku włoskim, ale i na całym świecie. Kawa Pellini to wyjątkowy smak i aromat. Firma produkuje kawy ziarniste i mielone. Najpopularniejsze kawy Pellini znajdziesz tutaj: https://czaskawy.pl/pol_m_Kawa-ziarnista_Pellini-168.html Mają także w sprzedaży kawy bezkofeinowe. Kawy produkowane są z profesjonalnie wypalanych ziaren 100% arabica i mieszanek arabica z robustą. Marka Pellini działa na rynku krajowym i międzynarodowym poprzez swoje marki:

  • Pellini
  • Top Pellini
  • Pellini Bio

Międzynarodowy rozwój marki

Firma spełnia międzynarodowe standardy UNI EN ISO 9001:2000. Obroty firmy

w 2015 roku to ok. 70 mln euro i łącznie ponad 10.000 ton palonej kawy.  Misją firmy jest „zadowolenie jak największej liczby klientów z miłością i pasją, aby każda przerwa w pracy była wyjątkowa i niepowtarzalna”. Pellini zajmuje obecnie piąte co do wielkości palarni miejsce na rynku włoskim, jest ich 750 we Włoszech. Pellini jest marką popularną w prawie 30 krajach na całym świecie i posiada około 5000 punktów sprzedaży. Kawy przygotowane pod profesjonalne włoskie espresso oraz idealnie uzupełniają się z kawami mlecznymi. Czy w Krakowie czy we Włoszech, kawa Pellini jest dziś ogólnodostępna dzięki popularności jaką zyskała swoim smakiem i aromatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com