Firmowe narzędzia biznesowe – jak uniknąć zbytniego obciążenia budżetu?

Drukarki, kopiarki, kserokopiarki, faksy, skanery, czy telefony – sprzęt biurowy potrafi kosztować krocie, co stanowi nie lada przeszkodę zwłaszcza dla wszystkich początkujących przedsiębiorców, dopiero co rozpoczynających przygodę z własnym biznesem. Zanim raczkująca firma w pełni zdoła rozwinąć swoje skrzydła ogrom wydatków może dość szybko i pewnie spowodować ich podcięcie. Tak naprawdę liczy się każdy grosz. Warto więc wiedzieć o możliwych alternatywach, pomagających zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu. My skupimy się na jednej – Pamiętaj, nie musisz decydować się na zakup drogich urządzeń biurowych. Wystarczy, że skorzystasz z opcji wynajmu, czyli tak zwanej dzierżawy. Dzierżawa drukarek, dzierżawa kopiarek, dzierżawa kserokopiarek – opcji jest tak naprawdę ogrom!

Wynajem sprzętu – zalety rozwiązania

Z reguły dzierżawa sprzętu to minimum formalności. Decydując się czy to na dzierżawę drukarki, czy to na dzierżawę kopiarki zyskujemy precyzyjnie dopasowany do naszych potrzeb sprzęt, na dowolnie ustalony okres czasu. Co więcej, opłata którą uiszczamy na rzecz wynajmu obejmuje także materiały eksploatacyjne – a więc tusze i tonery, jak również opiekę serwisową. A to nie wszystko!

Dzierżawa drukarki – co w praktyce oznacza dla przedsiębiorcy?

Dzierżawa drukarek pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy naprawdę sporą ilość czasu oraz pieniędzy. Poza stałą, niezbyt wygórowaną opłatą abonamentową oraz pakietu obsługi serwisowej (konserwacja lub naprawa uszkodzeń), wynajmująca sprzęt biurowy firma może liczyć na dostawy najlepszych materiałów eksploatacyjnych – bez konieczności martwienia się o ich dostępność, czy cenę.
Dzierżawca jest zwolniony z konieczności instalowania i konfigurowania urządzenia – zajmuje się tym firma wydzierżawiająca sprzęt. Dodatkowo jej pracownicy mają obowiązek przeprowadzić profesjonalne szkolenie pośród współpracowników dzierżawcy. W przypadku awarii do pełnej dyspozycji firmy są tak zwane kopiarki, czy drukarki zastępcze. Możliwa jest również wymiana na zupełnie nowe urządzenie – przy zmieniających się potrzebach biznesu.
Dzierżawa drukarki jest również jednym ze skutecznych sposobów na obniżenie podatków. Dlaczego? Mowa tu o opcji wrzucenia opłaty za wynajmowanie sprzętu w koszty przedsiębiorstwa – z pewnością wiesz na czym to polega!
Co więcej, zarówno dzierżawa drukarki, jak i dzierżawa kopiarki, czy kserokopiarki kończy się możliwością kupna urządzenia za dużo niższą opłatą, w porównaniu do jego standardowej, rynkowej ceny. Niższy koszt, a także przetestowany przez cały okres wynajmu sprzęt – nie kupujesz kota w worku, a do tego zaoszczędzasz pieniądze. Wszystko na plus!

Dzierżawa, czy leasing – co wybrać?

Skoro już mowa o alternatywach, nie sposób nie wspomnieć o leasingu. W przypadku leasingu poza miesięczną opłatą, należy uiścić tak zwaną opłatę początkową. Umowa choć nieco przypomina dzierżawę, wiąże się jednak z większą ilością formalności. Odpada możliwość korzystania z darmowego serwisu, czy zaopatrywania się w materiały eksploatacyjne – te obowiązki w przypadku leasingu spoczywają już na twoich barkach!
Na co się zdecydować? Odpowiedź wydaje się być oczywista – dzierżawa kserokopiarek, drukarek, czy kopiarek to dużo wygodniejsze oraz przede wszystkim korzystniejsze z punktu widzenia finansów rozwiązanie. Ciężko nawet rozważyć istnienie jakichkolwiek wad dzierżawienia. Można myśleć o możliwości błędnego oszacowania ilości potrzebnego sprzętu – ale czy to wada? W końcu decydując się na standardowy zakup potencjalnych komplikacji byłoby jeszcze więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com