Iphone i jego najczęstsze usterki – jak tanio naprawić?

Trzeci najpopularniejszy producent smartfonów w naszym kraju. Apple ma rzesze sympatyków, głównie dzięki bardzo intuicyjnym systemie operacyjnym, który pozwala na sprawne użytkowanie kilku urządzeń prócz samego Iphone’a. Dodajmy do tego naprawdę płynne działanie telefonu, rewelacyjne aparaty i wiele nowoczesnych funkcji – mamy jeden z najbardziej pożądanych smartfonów. Jednak nawet Iphone nie jest pozbawiony wad i łatwo go uszkodzić. Co najczęściej przytrafia się użytkownikom Apple?

Rozbita szybka w smartfonie Apple. Co zrobić?

Upadek z niewielkiej odległości, uderzenie telefonem o krawędź biurka lub jakikolwiek kontakt z ekranem – to wszystko może prowadzić do zbitej szybki. Co prawda Apple wyposażyło Iphone’y w wytrzymałe szkła oraz zapewnia certyfikaty IP67 i IP68 przeciwko pyłom i zalaniu, ale nie chroni to całkowicie ekranu przed uszkodzeniem. Co wówczas zrobić?

Mimo dobrych opinii, jakie ma serwis Apple, nie zawsze warto z niego skorzystać. Wsparcie techniczne od producenta z reguły wymienia komponent lub cały produkt na nowy. To prowadzi do wyższej ceny naprawy, która nie zawsze jest w ramach gwarancji. Zbitą szybkę można wymienić w jednym z prywatnych serwisów, takich jak phonefix.com.pl, gdzie za wymianę samej szybki zapłacisz od 400 do około 700 zł, w zależności od modelu.

Trzeszczący głośnik w Iphonie

Kolejną usterką, którą często zgłaszają użytkownicy Iphonów, jest dziwny dźwięk z głośnika. Objawia się głównie podczas rozmów w trybie głośnomówiącym. Smartfon Apple ma tendencję do trzeszczenia górnego głośnika, który jest wykorzystywany podczas rozmów telefonicznych.

W tej sytuacji można wykorzystać do naprawy autoryzowany serwis Apple. Zanim jednak udasz się z urządzeniem do serwisu, sprawdź kratkę górnego głośnika. Najczęstszą przyczyną jest zabrudzenie lub zatkanie wylotu głośnika, wówczas można go wyczyścić wilgotnym patyczkiem do ucha. Jeżeli to nie przynosi efektów, mogła zostać uszkodzona membrana głośnika – wtedy dźwięk jest lekko metaliczny. W grę wchodzi jedynie wymiana elementu na nowy w serwisie. Zdarza się także, że nie wydobywa się dźwięk i nie działa mikrofon w Iphonie. W takiej sytuacji należy udać się do serwisu w celu naprawy kodeków audio.

Problemy z ładowaniem Iphona

Nowoczesne Iphone’y posiadają dużych rozmiarów wyświetlacze, a użytkownicy korzystający z wielu aplikacji dość mocno obciążają tym baterię. Konieczność częstego ładowania jest przesłanką do wymiany baterii. Co jednak, gdy występują problemy z samym ładowaniem telefonu od Apple?

Problemem może być wadliwa bateria – to zdarzało się zwłaszcza w “jabłuszkach” oznaczonych numerami 5, 6 i 7. Wówczas rozwiązaniem jest serwis Apple i wymiana wadliwego akumulatora. Czasem jest to kwestia uszkodzonego złącza ładowania. Do środka gniazda USB mógł się dostać brud bądź zostało zalane. Taką usterkę również naprawisz w każdym serwisie, nie tylko Apple, a cena nie powinna przekraczać 250 zł.

Polecamy:
Wymiana ekranu w iPhone 11– co warto wiedzieć?

One Comment on “Iphone i jego najczęstsze usterki – jak tanio naprawić?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com