Frytki w dostawie – problematyczne? Już nie! Sprawdź, jak dobrze serwować frytki na wynos

Serwowanie frytek na dowóz bywa zmorą lokali gastronomicznych realizujących zamówienia z dowozem. Z czego to wynika? Szybko tracą chrupkość, miękną i robią się nieapetyczne. Jednocześnie są jednym z najczęściej zamawianych dań na wynos. Co zatem zrobić, by frytki zachowywały swoje właściwości i docierały do klienta pysznie chrupiące? Oto 8 podpowiedzi, dzięki którym zaserwujesz idealne frytki na wynos.

Kto jest adresatem tego artykułu? Wszyscy, którzy prowadzą food trucki, bary szybkiej obsługi, restauracje oraz inne lokale gastronomiczne, w których serwują frytki na dowóz i chcieliby robić to lepiej.

torebka na frytki

Najlepszy rodzaj frytek na wynos

Przygotowanie frytek na wynos zacznij od wyboru odpowiedniego rodzaju produktu. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów frytek: frytki belgijskie, proste, karbowane… Które wybrać? Na wynos najlepiej sprawdzą się frytki typu Crunchy. W ich składzie, a dokładnie na ich powierzchni często występuje dodatek mąki ryżowej dzięki której na frytkach powstaje specjalna powłoka. To ona sprawia, że frytki dłużej są chrupiące, a tym samym bardziej apetyczne.

Zanim włożysz je do opakowania na frytki

Drugim istotnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie frytek do zapakowania. Przed włożeniem je do opakowania warto je dobrze odsączyć z tłuszczu. Jak to zrobić szybko i skutecznie? Wystarczy koszyk z frytkami przytrzymać przez kilkanaście sekund pod kątem 45 stopni. Dzięki temu pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu, zabezpieczymy opakowania na frytki przed pojawieniem się na nim nieestetycznych tłustych plam. Pamiętaj także o tym, by nie używać oleju, lecz specjalnej frytury.

Pudełko na frytki, pudełko na sos

Frytki często zamawiane są z dodatkami – z ulubionym sosem czy dipem. O ile w lokalu serwuje się frytki polane sosami, o tyle w zamówieniu na wynos sos warto podać osobno. Dzięki temu frytki nie staną się nazbyt miękkie czy gumowate. Pakując sos do oddzielnego, szczelnie zamkniętego pojemnika zabezpieczysz go także przed rozlaniem się podczas transportu.

Estetyczny sposób serwowania frytek

Frytki polane sosem prezentują się bardzo apetycznie, ale wiesz już, że w opcji na wynos nie możesz ich zaserwować w ten sposób. Istnieją jednak inne możliwości, by podać je w efektowny sposób. Świetnym pomysłem jest posypanie frytek mieszanką przypraw. W tej roli świetnie sprawdzają się gotowe mieszanki zawierające suszone zioła. Nie tylko podkreślają atrakcyjny wygląd dania, ale także podkręcają jego smak.

Ze frytkownicy prosto do pudełka

Frytki najlepiej smakują, gdy są gorące i chrupiące, dlatego ten produkt nigdy nie powinien być smażony na zapas. Nawet w specjalnym podgrzewaczach stosowanych przez duże sieci fast foodowych restauracji frytki zachowują swoje właściwości jedynie przez kilka minut. Warto zatem zadbać o to, by zaraz po usmażeniu frytki trafiły do pudełka i do zamawiającego.

Opakowania na frytki z papieru

Wybór odpowiedniego pudełka na frytki jest niezwykle istotny. W folii frytki się zaparzą, a tacki nie zabezpieczą ich wystarczająco podczas transportu. Na jakie pojemniki zatem się zdecydować? Z pewnością dobrym wyborem będą koperty na frytki. Papierowa koperta na frytki posiada wiele zalet – zajmuje niewiele miejsca, jest niedroga i lekka. Zapewnia wygodny sposób pakowania – torebkę z frytkami bez problemu umieścisz się na wierzchu kubełka z panierowanymi kawałkami kurczaka lub w pudełku z burgerem czy sałatką.

Poza tym papierowe opakowania jednorazowe to nie tylko wygoda pakowania i przechowywania, ale także rozwiązanie proekologiczne. Pudełka, rożki, koperty i kubełki często wykonane są z tektury pochodzącej z recyklingu. Wybierając pudełka na frytki warto mieć zatem na względzie także to, by były one przyjazne środowisku

Pudełko na frytki – dobrze dobrane

To, w czym serwujesz zamawiane na dowóz dania, wpływa na to, jak one się prezentują. Jeśli chcesz, by Twoi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z dostarczanego przez Ciebie jedzenia zadbaj nie tylko o estetyczny wygląd opakowania, ale także o odpowiednio dobrany rozmiar. Zbyt duże opakowanie nie zabezpieczy jedzenia przed przemieszczaniem, zbyt małe może zdeformować posiłek. Poza tym w zbyt dużym pudełku czy torebce porcja frytek wygląda na znacznie mniejszą. Chcesz zaprezentować porcję frytek w sposób najbardziej atrakcyjny? Dobieraj opakowania papierowe czy papierowe torebki do wielkości serwowanej porcji.

Alternatywa dla frytek

Frytki są nie tylko smaczną przekąską, ale także popularnym dodatkiem do głównego dania. W wielu punktach gastronomicznych zamiast frytek można zamówić łódeczki ziemniaczane, krążki cebulowe i kulki serowe. Przekąski te świetnie sprawdzają się w serwowaniu na wynos. To gotowe produkty w specjalnej panierce. Dzięki niej długo są chrupiące, co przy opcji z dowozem jest niezwykle cenną zaletą.

Polecamy:
Opakowania zabawek idealne na sklepowe półki
Jak poradzić sobie z problemami z toaletą w lokalach usługowych? Sięgnij po sprawdzone metody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com