Sprzedaż hurtowa odzieży w województwie łódzkim

Województwo łódzkie, a zwłaszcza Łódź, jest ściśle powiązane z historią włókiennictwa i mody ogółem. To właśnie tutaj powstawały największe fabryki włókiennicze, ale ile zostało z tego dziedzictwa? Jak się okazuje, łódzka tradycja ma też swoje nowe oblicze – to związane z hurtownictwem. Dlaczego to właśnie w woj. łódzkim zaopatrują się największe sklepy i butiki odzieżowe?

Hurtowy zakup odzieży – gdzie jak nie w Łodzi?

A konkretniej: nie w Łodzi, lecz w Rzgowie (woj. łódzkie). To właśnie tam znajduje się największe w Europie Centrum Hurtowe Odzieży. To imperium należące do jednego z najbogatszych Polaków – Antoniego Ptaka. Nim jednak stało się tak duże i znane, było nowoczesnym pomysłem na biznes, w który nie wszyscy wierzyli. Zaczęło się w 1992 roku. W miejscu dzisiejszych hal, w których można kupić ubrania na każdą okazję i dla każdego, stanęła przyczepka kempingowa. Rozpoczęła się sprzedaż stoisk handlowych, a wkrótce na polu pojawiła się pierwsza hala – stary hangar lotniczy.

Dzisiaj kompleks liczy aż 8 nowoczesnych hal, które w niczym nie przypominają PRL-owskich targowisk. W środku znajduje się ponad 2 tys. producentów i importerów odzieży. Po towar przyjeżdżają tutaj nawet kupcy z zagranicy. Powierzchnia całego Miasta Mody Ptak liczy zaś 250 tys. mkw., a w ścisłym sąsiedztwie centrum hurtowego znajdują się inne działalności handlowo-usługowe czy nawet rozrywkowe. Są to Ptak Market, Candy Park i niedawno otwarty park rozrywki Mandoria.

Jak działa CH Ptak?

Specjalizacją Centrum Hurtowego Ptak jest sprzedaż hurtowa odzieży. W halach, spośród których część jest podzielona tematycznie (np. hala z producentami azjatyckimi), znajduje się odzież damska, męska i dziecięca, a także rozmaite akcesoria. Niektóre marki oferują różnorodne produkty, inne skupiają się na jednym typie ubrań lub konkretnej niszy, np. jedynie na sprzedaży akcesoriów lub tylko kolekcji plus size. Aby dokonać zakupu, wystarczy udać się na miejsce i złożyć zamówienie u wybranego hurtownika. Istnieje także opcja zapytania o produkty online, o czym przeczytasz w dalszych akapitach.

CH Ptak jest otwarte codziennie w godzinach 07:00-15:00. Znajduje się na ul. Rzemieślniczej 35 w Rzgowie pod Łodzią, tuż obok węzła autostrady A1 i drogi S8. Przed wizytą warto zapoznać się z mapą centrum znajdującą się na stronie internetowej centrum lub skorzystać z platformy CH Ptak.

Internetowa platforma CH Ptak

Centrum prowadzi także własną internetową platformę, za pomocą której można nawiązać bezpośredni kontakt z hurtownikami i sprawdzić aktualną ofertę. To bardzo wygodne, bo nie trzeba wychodzić z domu, aby zapoznać się z CH Ptak i rozpocząć poszukiwania odpowiednich ubrań. Jak skorzystać z tych funkcji?

By sprawdzić ofertę hurtowników, należy wejść na stronę internetową centrum i sprawdzić zakładkę o nazwie “Zapytaj o produkty”. Po wejściu w nią ukażą się zdjęcia produktów oferowanych przez marki współpracujące z CH Ptak. Można je filtrować ze względu na kategorię produktu (np. spodnie, bluzki, bielizna) oraz markę. Dodatkowo na każdym zdjęciu znajduje się informacja o lokalizacji sklepu w halach centrum. Jeśli więc któryś z produktów zainteresuje Cię online, możesz bez problemu znaleźć go również stacjonarnie.

Bardzo przydatną opcją jest zapytanie o produkty. Funkcja ta umożliwia skontaktowanie się z hurtownikiem. Wystarczy dodać wybrany produkt do listy, a następnie przejść do listy zapytań (symbol koszyka). W tym miejscu można wysłać wiadomość do hurtownika, np. zapytać się o produkt lub złożyć zamówienie.

Polecamy:
Jak poradzić sobie z problemami z toaletą w lokalach usługowych? Sięgnij po sprawdzone metody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com