Kiedy software house powinien tworzyć aplikację dedykowaną?

Gdy tworzysz oprogramowanie, tylko pozornie wydaje się, że masz wiele opcji. Na rynku istnieje w końcu wiele firm tworzących aplikacje. Nawet informatyk zatrudniony w Twojej firmie może być programistą, który podejmie się tego zadania.

Jednak zamiast zlecać projektowanie aplikacji pochopnie, zastanów się najpierw nad zakresem projektu. To od niego zależy, czy lepiej będzie powierzyć go agencji interaktywnej, software house czy swoim pracownikom.

Czego nie zrobi dla Ciebie Twój informatyk?

Wielu inwestorów uważa, że własny zespół to zawsze najlepsza opcja. W końcu to zaufani ludzie, których wiąże z Tobą jasna umowa. Niestety mimo najlepszych chęci, nie są oni w stanie dać Ci najlepszych efektów przy większych projektach.

Dlaczego? Ponieważ nie ma speców od wszystkiego. Każdy programista może specjalizować się w jednym lub dwóch językach programowania. Oczywiście ma ogólną wiedzę na temat innych rozwiązań. Ale mistrzowski poziom może osiągnąć tylko dzięki wąskiej specjalizacji.

Do stworzenia stabilnej aplikacji potrzeba też testerów, którzy wychwycą wszystkie błędy na długo przed premierą oprogramowania. Praca grafików znających się na interfejsie oraz wrażeniach użytkownika również jest nie do przecenienia.

Jakimi działaniami może się zająć agencja interaktywna?

Agencja to świetny wybór, gdy zależy Ci na stworzeniu dość prostej aplikacji webowej. Taki program wygląda jak strona internetowa, ale jest wyposażony w interaktywne opcje, jak choćby logowanie. Prócz tego agencja może się zająć działaniami promocyjnymi. Stworzy dla Ciebie reklamy internetowe, dobierze hashtag, którego warto używać w Twojej marce. Możliwe, że poprowadzi Ci również social media lub zajmie się pozycjonowaniem strony.

Tak silny nacisk na promocję może oczywiście przynieść efekt. Jeśli jednak myślisz o stworzeniu bardziej skomplikowanego oprogramowania, skieruj się do firmy programistycznej. A później wróć do agencji, by zajęła się reklamowaniem aplikacji.

Jakie aplikacje warto powierzyć wyłącznie software house?

Przede wszystkim wszelkie programy dedykowane, które nie bazują na gotowych szablonach. Jeśli Twoja aplikacja ma być zrobiona od zera lub do jej stworzenia potrzeba naprawdę głębokiej ingerencji w kod, ufaj tylko najlepszym programistom. A tacy nieuchronnie dążą do pracy w firmach programistycznych, bo właśnie one dają im najwięcej okazji do rozwoju.

Zespół software house składa się z front-end i back-end developerów, specjalistów od UX i UI oraz testerów. Na ich czele staje menadżer projektu. Nie dość, że jest on łącznikiem między klientem biznesowym a ekipą techniczną, to jeszcze planuje przebieg prac i bierze za nie odpowiedzialność. Współpraca może być prowadzona w modelu zwinnym lub kaskadowym. W tym pierwszym przypadku aplikację otrzymasz szybciej niż gdziekolwiek indziej, ponieważ wiele zadań będzie realizowanych równolegle.

Szukasz firmy programistycznej, której możesz zaufać?

Zapraszamy do nas. Z nami nie utracisz kontroli nad swoim projektem. Będziesz brać udział w warsztatach projektowych, na których zaprezentujemy Ci makiety oprogramowania. W ten sposób upewniamy się, że zmierzamy w oczekiwanym przez Ciebie kierunku. Nie czekaj, aż ktoś wpadnie na podobny pomysł. Wyprzedź swoją konkurencję i odwiedź Applover już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com