Drzwi z ościeżnicą — co warto wiedzieć przed zakupem?

Nie wiesz jak dopasować idealną ościeżnicę do nowych drzwi? Postaw na gotowy zestaw i pozbaw się kolejnych dylematów! Kupno drzwi z ościeżnicą to rozwiązanie, które zapewnia wiele korzyści. Jakich? Sprawdź to sam!

Ościeżnica to bardzo ważny element przy montażu drzwi. Ma wpływ zarówno na ogólną estetykę, jak i funkcjonalność. Jest ona bowiem ramą, na której zawiesza się drzwi. Element ten znajduje zastosowanie przy montażu drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych. Ościeżnice dostępne są w sklepach przeważnie jako samodzielne produkty. Jednak często możesz też kupić gotowe drzwi z ościeżnicą. Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę, nim zdecydujesz się na zakup takiego zestawu.

Drzwi z ościeżnicą — dlaczego warto?

Kupno drzwi z ościeżnicą. W tym przypadku bowiem duet jest idealnie skompletowany. Poza tym, w zestawie znajdziesz także wszystkie niezbędne drobne elementy, takie jak choćby zawiasy. Dzięki temu zyskujesz konstrukcję, która jest w pełni gotowa do montażu.

Powyższy atut ma bezpośredni wpływ na inną kwestię, a mianowicie na niższy koszt montażu drzwi z ościeżnicą. Dzięki temu, że nie ma potrzeby kompletowania i samodzielnego dobierania elementów, montowanie całej konstrukcji zajmuje znacznie mniej czasu i jest zdecydowanie prostsze.

Nie jest to jedyna oszczędność, jaką zyskasz, stawiając na drzwi z ościeżnicą. Gotowe zestawy są bowiem przeważnie dostępne w znacznie niższych cenach niż osobne elementy. Okazuje się, że tym sposobem można zatrzymać w kieszeni nawet kilkaset złotych.

Ościeżnica stała czy regulowana?

Ościeżnica musi być dobrze dopasowana nie tylko do drzwi, ale i do parametrów budynku. Grubość ścian jest jedną z najważniejszych kwestii decydujących o tym, jaki rodzaj ościeżnicy trzeba będzie wybrać. Wyróżnia się dwa typy, czyli ościeżnice stałe oraz regulowane. Która będzie właściwa?

Ościeżnice stałe wykorzystuje się do ścian gładkich o standardowej grubości, czyli takiej, która wynosi średnio od 6 do 10 cm. Takie ościeżnice dostępne są w różnych wersjach rozmiarowych.

Regulowane natomiast, jak sama ich nazwa zresztą wskazuje, zapewniają możliwość dostosowania ich rozpiętości do indywidualnych potrzeb. Przeważnie zakres regulacji wynosi około 2 cm. Są łatwiejsze w montażu i zapewniają znacznie więcej możliwości w zakresie zastosowania, dlatego drzwi z ościeżnicą regulowaną cieszą się znacznie większą popularnością.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi z ościeżnicą?

Kupując drzwi z ościeżnicą, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Zarówno w przypadku drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych, bardzo istotna jest jakość i sposób wykonania. Chcesz wybrać solidne i stosunkowo tanie drzwi wewnętrzne z ościeżnicą? Drewno to materiał, który gwarantuje doskonałą trwałość, a jednocześnie prezentuje się naprawdę świetnie.

Bardzo istotna jest także kwestia wizualna. Wprawdzie wybierając zestaw, nie musisz martwić się o idealne dopasowanie barwy ościeżnicy do koloru drzwi. Pamiętaj jednak, że powinny one tworzyć kompozycję z fasadą domu oraz jego wnętrzem.

Poszukaj inspiracji i stwórz idealną aranżację, w której Twoje nowe drzwi z ościeżnicą będą kluczowym elementem.

Polecamy:
Czy faktoring to coś dla Twojej firmy?
Kontrola dostępu i bezpieczne logowanie dla pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com