Czy wiesz, jak działają wagi wielogłowicowe i jak z nich skorzystać?

Gdy Twoja firma z sektora spożywczego zajmuje się w szczególności produktami świeżymi, ważne jest, aby były one skutecznie ważone – podczas przemieszczania z bardzo dużą prędkością – aby zapewnić kompetentne i skuteczne pakowanie towarów, bez odpadów, aby zwiększyć Twoje zyski. Czy rozważałeś zakup naważarki wielogłowicowej do swojej linii produkcyjnej?

Jakie produkty mogą skorzystać?

Dzięki dodaniu naważarki wielogłowicowej do planowania produkcji świeże produkty, takie jak mięso, ryby, sery, sałatki i makarony, mogą być ważone i przekazywane do pakowania w bardzo szybkim tempie. Są to produkty, które często były wcześniej uważane za trudne do skutecznego ważenia lub mające tendencję do zacinania się w urządzeniach ważących.

Zamiast pracować z jedną określoną masą w maszynie, wagi wielogłowicowe oferują elastyczność programowania wielu różnych mas w głowicach ważących.

A co z integracją?

Możesz używać maszyny jako samodzielnej naważarki wielogłowicowej lub można ją zintegrować z linią produkcyjną, aby stworzyć system, który dokładnie odpowiada Twoim wymaganiom.

Włączając wagę do linii produkcyjnej, należy wziąć pod uwagę systemy przenośników, które przetransportują produkt do maszyny ważącej oraz sposób, w jaki towary są przenoszone do końcowego opakowania.

Ponieważ maszyny te są produkowane specjalnie dla sektora spożywczego, higieniczna konstrukcja i zastosowanie stali nierdzewnej w maszynie są gwarantowane. System operacyjny można dostosować tak, aby był zarówno inteligentny w obsłudze, jak i przyjazny w obsłudze. Kiedy wyjaśnisz szczegóły dotyczące konkretnych produktów i dokładnych wymagań, możemy skierować Cię do najlepszej naważarki wielogłowicowej w naszej ofercie, abyś mógł wprowadzić najbardziej odpowiedni model do swojego systemu produkcyjnego.

Jak dokładnie działają wagi wielogłowiciwe?

Wagi wielogłowicowe (znane również jako wagi kombinowane) to standard wyposażenia do zastosowań ważenia w różnych gałęziach przemysłu. Ale dla osób, które oceniają swój pierwszy projekt automatyzacji pakowania, a nawet zaczynają od półautomatycznego systemu pakowania, koncepcja może skorzystać na pewnym wyjaśnieniu.

Na poziomie podstawowym waga wielogłowicowa pobiera produkt hurtem i waży go w mniejszych porcjach zgodnie z wagami zaprogramowanymi w oprogramowaniu. Ten sypki produkt jest podawany na wagę przez lej podający u góry, zazwyczaj za pomocą przenośnika pochyłego lub podnośnika kubełkowego.

Górny stożek i miski podające wibrują i delikatnie przesuwają produkt od środka w kierunku kubełków zamontowanych wokół krawędzi wagi. System posiada różne opcje i ustawienia oprogramowania, które są dostosowane do produktu i masy napełnienia.

W przypadku niektórych zastosowań waga będzie miała stalowe powierzchnie stykowe z wgłębieniami, które zapewniają mniejszą powierzchnię do przyklejania lepkich produktów, takich jak żelki. Rozmiary wiader różnią się również w zależności od ważonego produktu i ilości napełnienia. Każdy z kubełków ważących ma własne ogniwo obciążnikowe, które stale waży ilość zawartego w nich produktu, podczas gdy produkt jest do nich podawany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com