Czy faktoring to coś dla Twojej firmy?

Prowadząc własny biznes na pewno wiesz jak ważne jest zachowywanie płynności finansowej. Zatory płatnicze są zmorą każdego przedsiębiorcy. Jak zatem zapewnić sobie bezpieczne finansowanie faktur i zabezpieczyć się przed niewypłacalnością kontrahenta? Rozwiązaniem tego problemu jest faktoring. Jakie korzyści może przynieść Twojej firmie współpraca z firmą faktoringową? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Czy windykacja należności poprawi płynność finansową

Zapewne każdy przedsiębiorca spotkał się z nierzetelnym kontrahentem, który przedłuża jak tylko może moment, w którym ureguluje płatności za otrzymane faktury. Sprzedając swoje towary i usługi, zwłaszcza przy niewielkich kwotach należności, zazwyczaj nie zleca się badania zdolności kredytowej kontrahentów. Stosując odroczone terminy płatności pojawia się ryzyko, że klient przekroczy wyznaczony termin płatności lub wcale nie zapłaci za usługi lub towary, które kupił. W tym wypadku z pomocą może przyjść firma faktoringowa. Może zaoferować zakup wierzytelności, co poprawi Twoją płynność finansową. Takie firmy oferują różne rodzaje faktoringu, takie jak faktoring wymagalnościowy czy faktoring odwrotny, więc warto wybrać taki, który będzie najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Co zrobić z fakturami z odroczonym terminem płatności

Jest to częsty problem zwłaszcza dla małych firm i średnich przedsiębiorstw, w szczególności jeśli krótko działają na rynku i nie mają zbudowane sporego zaplecza finansowego. W tym przypadku dobrą pomocą może być faktoring online. Tego typu rozwiązanie zapewnia kompleksowe usługi wspierające proces finansowania. Pamiętaj jednak, że nie zawsze najtańsza oferta będzie korzystna w przypadku dłuższej współpracy, bo może wiązać się z uiszczaniem opłat abonamentowych naliczanych nawet wtedy, gdy masz stałych odbiorców swoich faktur.

Usługi finansowania faktur

Wiele osób obawia się tego, że koszty faktoringu będą wysokie. Zupełnie niepotrzebnie. Warto spojrzeć na tę sprawę z szerszego punktu widzenia. Jeśli nie otrzymasz na czas zapłaty od swoich klientów to sam możesz mieć problem z regulowaniem płatności wobec swoich kontrahentów. Może to skutkować naliczaniem odsetek, kar umownych, a nawet zerwaniem współpracy, które będzie o wiele bardziej kosztowne niż opłaty dotyczące zarządzania wierzytelnościami w ramach faktoringu.

Faktoring Śląsk – gdzie szukać sprawdzonej firmy

Jeśli szukasz firmy, która bez zbędnych formalności zaproponuje Ci indywidualne podejście to trzeba przeprowadzić rzetelne rozeznanie na rynku, gdzie jest wiele firm, które oferują faktoring. Śląsk jest regionem, gdzie bez problemu znajdziesz idealne rozwiązanie dla swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com