Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata?

Kłopotów w życiu nie brakuje, chyba każdy się z tym zgodzi. Z wieloma z nich poradzimy sobie samodzielnie, ale bywają i takie, które nas przerastają. Kiedy pojawia się problem natury prawnej zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję – walczymy sami, czy idziemy po pomoc do profesjonalisty. Bez wahania stwierdzamy, że druga opcja jest o wiele korzystniejsza.

Zadania pełnomocnika

Dlaczego warto wziąć adwokata? Odpowiedź jest prosta – ponieważ bez fachowej wiedzy, mimo ogromnych chęci możemy nie być w stanie wygrać sądowej batalii.

Adwokat dokładnie wypyta o wszystko co związane z naszym problemem. Oceni sytuację i znajdzie wyjście z niej. Może uznać, że dobrym rozwiązaniem będzie np. ugoda pozasądowa. Pomoże także zgromadzić wszelkie dowody niezbędne do pozytywnego zakończenia sprawy.

Jako profesjonalista spróbuje przewidzieć strategię drugiej strony i oczywiście solidnie opracuje własny plan działania. Co ważne, przygotuje nas do rozprawy, wyjaśni jak ona przebiega, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę oraz jak się zachować. Poza tym adwokat będzie potrafił odpowiedzieć na pytania sądu, m.in. na to, czy strona ma wnioski formalne i odpowiednio przesłucha świadków, czy biegłych sądowych. Zaprezentuje fakty, dowody, wskaże przepisy, które można zastosować w danej sprawie. Jego pomoc okaże się nieoceniona. Samodzielna walka w sądzie jest możliwa, ale czy warto ryzykować, narażać się na jeszcze większy stres i zastanawiać, czy mamy szansę ją wygrać bez wiedzy prawniczej? Zdecydowanie nie!

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Katarzyny Kozieł-Kozłowskiej w Kielcach
www.adwokat-kielce.com

Polecamy również:
https://www.polskibiznes.info/problemy-prawne-przy-prowadzeniu-wlasnej-firmy/
Dobry adwokat. Warszawa – gdzie znaleźć?

One Comment on “Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com