Dobry fryzjer, czyli jaki?

Salonów fryzjerskich jest cała masa. Najchętniej odwiedzają je panie. Powody są różne – czasem marzą o totalnej metamorfozie, zmianie koloru i mocnym cięciu, niekiedy zależy im na zabiegu pielęgnacyjnym, który poprawi kondycję włosów lub ciekawym uczesaniu. Niezależnie od tego, jaki jest cel wizyty, każda kobieta ma nadzieję, że trafi do specjalisty, znającego się na swojej pracy.

Mimo, że obecnie wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę np. hasło – polecany fryzjer Kielce, czy dobry fryzjer – Warszawa, by pojawiła się lista ofert, nie zawsze potrafimy się zdecydować na konkretną. Nie wiemy, co znaczy „dobry fryzjer”, dlatego nawet jeśli uznamy, że znaleźliśmy profesjonalistę, dopiero podczas wizyty możemy ocenić, czy to osoba, której warto powierzyć swoje włosy. Jaki zatem powinien być idealny fryzjer?

Prawdziwy ekspert

Przede wszystkim solidny specjalista zanim jeszcze zabierze się za umycie włosów, oceni ich stan. Nie będzie żałował czasu na rozmowę, ponieważ wie, że jest ona niezwykle cenna, dostarczy wielu informacji, przyniesie odpowiedź na pytanie, jakie oczekiwania ma klientka.

Poza tym dokładnie opisze wszelkie czynności, jakie zamierza wykonać, np. wyjaśni jak dane cięcie wpłynie na wygląd, czy złagodzi rysy, czy może wysmukli twarz. Wytłumaczy, które zabiegi są niezbędne, by uzyskać jak najlepszy efekt. Dobry fryzjer potrafi dobrać fryzurę do konkretnej osoby, do typu jej urody, owszem zna najnowsze trendy we fryzjerstwie, ale wie, że nie tylko one mają znaczenie i dużo istotniejsze jest to, czego życzy sobie klientka i w czym będzie najkorzystniej wyglądała.

Prawdziwy profesjonalista potrafi również naprawić to, co sami zepsuliśmy we własnym „domowym salonie” np. chcąc zafundować sobie ekstra modny kolor, który jak się okazało niestety nie wyszedł taki, jak powinien. Warto też pamiętać, że dobry fryzjer mimo, że zaproponuje nam kupno kosmetyków, nigdy nie będzie z uporem maniaka do nich przekonywał i wmawiał nam, że po zastosowaniu jakiegoś szamponu nasze włosy natychmiast przejdą przemianę i nie poznamy się w lustrze. Polecanie zupełnie niepotrzebnych nam produktów i nachalna sprzedaż – tego żaden specjalista nie robi.

Artykuł powstał przy współpracy z Salonem Fryzjersko-Kosmetycznym Studio Awangarda www.studio-awangarda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com