Rynek nieruchomości w Toruniu

Toruń słynie nie tylko z pierników. Znajdziemy tam wiele zabytków barokowych i gotyckich, ale również i uczelni wyższych czy atrakcyjnych miejsc pracy. Miasto jest nie tylko najpiękniejsze w województwie kujawsko-pomorskim, ale daje również wiele możliwości i perspektyw. To sprawia, że nowych mieszkań w Toruniu przybywa z dnia na dzień.

Co oferuje Toruń?

Toruń oferuje wysoką jakość życia – ceny mieszkań na rynku pierwotnym nie są tu tak wysokie, jak w stolicy czy większych miastach wojewódzkich, ale stale przybywa tu inwestorów i napływających firm oferujących atrakcyjne warunki zatrudnienia. Szczególnie piękny jest gotycki Rynek, w którym natrafimy na liczne zaułki i małe uliczki skrywające wiele tajemnic. Z pewnością jest to miejsce międzynarodowe – z przewagą turystów niemieckich, choć innych również nie brakuje. Toruń słynie także z rozbudowanej sieci rowerów miejskich. W połączeniu z dobrze funkcjonującą komunikacją miejską możemy dostać się w każde miejsce w mieście – także na Barbarkę czy inne, liczne punkty rekreacyjne. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Toruń nie jest tak zatłoczony czy zanieczyszczony jak stolica, Kraków czy Wrocław. Jest znacznie mniej samochodów, co czyni go także bezpieczniejszym miejscem do życia.

Nowe mieszkania w Toruniu – jakie są ceny?

Z racji tego, że Toruń jest dużo mniejszy (choć nie mniej okazały) od stolicy, Krakowa czy Wrocławia, ceny mieszkań są tu również o wiele niższe. Średnio nowe mieszkania w Toruniu kosztują 6184,29 zł. za metr kwadratowy. Dominują tu nieruchomości w przedziale od 50 do 65 m2 z trzema pokojami. Choć z pewnością oferta nowych lokali nie jest aż tak bogata, jak w miastach wymienionych wyżej, to obecnie budowanych jest 18 nowych inwestycji w różnym stopniu ukończenia. Zdecydowanie mniej jest jednak niewielkich lokali – do 35 m2. Mieszkania pod inwestycje również cieszą się sporym zainteresowaniem. Znajdziemy tu ciekawe propozycje niedaleko samej Starówki czy ścisłego centrum. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ceny są znacznie wyższe i mogą sięgać nawet 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Gdzie się obecnie buduje w Toruniu?

lotnisko parking wrocławWiększość inwestycji w Toruniu mieści się albo w ścisłym centrum miasta, albo bardziej na północ – powyżej Mokrego. To dość daleko od dworca PKP Toruń Główny czy lotniska. Z takich mieszkań z pewnością będą zadowoleni głównie mieszkańcy miasta, którzy – w przeciwieństwie do studentów – nie opuszczają go co weekend. Znacznie mniej jest mieszkań budowanych pod wynajem niż w przypadku Warszawy czy Wrocławia. Jednak również ci, dla których odległość od dworca ma znaczenie, znajdą coś dla siebie. Można tu wskazać chociażby Osiedle 4 Pory Roku realizowane przez Apro Investment. Cena lokali oddalonych od centrum jest niższa, choć liczba sklepów wielkopowierzchniowych, placówek edukacyjnych czy medycznych jest porównywalna. Bliżej również do Parku Tysiąclecia czy Twierdzy Toruń – Fortu XIV im. Józefa Dwernickiego, do których można wybrać się na spacer po pracy czy szkole.

Toruń nazywany jest „małym-dużym” miastem. Ma o wiele mniejszą powierzchnię i mniej mieszkańców niż inne, zatłoczone miasta wojewódzkie. Jest jednak perełką architektoniczną i bardzo przyjaznym miejscem do życia, w którym nie brakuje niczego. Szukający nieruchomości w takich właśnie okolicach z pewnością będą zachwyceni możliwościami, jakie oferuje miasto.

Artykuł powstał dzięki danym dostarczonym przez eksperta serwisu RynekPierwotny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com