Dermatologia i medycyna estetyczna – dlaczego są tak popularne?

Coraz częściej i z dużo mniejszymi obawami poddajemy się zabiegom, które mają za zadanie poprawić nasz wygląd, ale również poprawę samooceny. Do bardzo popularnych metod można zaliczyć zwłaszcza zabiegi dermatologii estetycznej i zabiegi medycyny estetycznej. Dlaczego dużo chętniej wybieramy takie oferty? Jakie efekty przynoszą?

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to dziedzina, w której stosuje się różne zabiegi przywracające skórze zdrowy wygląd. Dziedzina ta bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. Dermatologia estetyczna w przeciwieństwie do tej tradycyjnej dermatologii nie leczy chorób. Jest to obszar, który został stworzony i opracowany w celu nadania skórze pięknego i odmłodzonego wyglądu. Duża część zabiegów estetycznych wykonywanych z zakresu dermatologii estetycznej ma na celu modyfikację wyglądu skóry i jej odmłodzenie.

Współczesna dermatologia estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów. Obecnie kliniki estetyczne oferują różnorodne zabiegi, od tych całkowicie minimalnie inwazyjnych, które można wykonać bardzo szybko, do tych, które wymagają kilkudniowej rekonwalescencji.

Dermatologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim, którzy zmagają się z niedoskonałościami ciała i skóry. Często te widoczne niedoskonałości powodują kompleksy i utratę poczucia własnej wartości — jest to szczególnie widoczne u kobiet. Wykorzystanie możliwości współczesnej dermatologii to nie tylko poprawa wyglądu, ale także poprawa samooceny i samopoczucia.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej

W ofercie dziedziny dermatologii estetycznej znajduje się wiele zabiegów. Do najpopularniejszych należą botox, kwas hialuronowy, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, Regeneris, nici liftingujące, karboksyterapia i wiele innych. Każdy zabieg ma inne właściwości i jest przeznaczony do usuwania różnych niedoskonałości. Wybór tego odpowiedniego zabiegu zawsze należy skonsultować z dermatologiem estetycznym. To on proponuje odpowiednie rozwiązania problemów, wyklucza wszelkie przeciwwskazania i dobiera parametry leczenia pacjenta, które dadzą najlepsze efekty.

Sprawdź ofertę gabinetu, umów się na wizytę i popraw swój wygląd w SIM-MED Kraków

Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej

W związku z bardzo szybkim rozwojem technologii , medycyna estetyczna stale się rozwija. Już podczas jednej wizyty w gabinecie można wybrać zabieg na wypełnianie zmarszczek, wykonać niechirurgiczny lifting twarzy lub kształt ust. Na przykład bardzo popularne są zabiegi wolumetryczne. Dzięki zastosowaniu wysokich wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które wpływają na ujędrnienie skóry i poprawiające owal twarzy, przywracają jej objętość bez konieczności użycia skalpela. Najnowsze metody zabiegowe mają szerszy zakres działania. Na przykład istnieją koncepcje łączące techniki wypełniania mezoterapii. Umożliwiają dogłębną rekonstrukcję struktury skóry w celu przywrócenia jej prawidłowego poziomu nawilżenia. Większe możliwości, jak i spektakularne efekty wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej to jedne z najważniejszych powodów, dla których dużo częściej decydujemy się na mniej inwazyjne metody, aniżeli operacje plastyczne.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Popularność zabiegów medycyny estetycznej cały czas rośnie, większość z nich jest nieinwazyjna, a ich efekty są widoczne niemal od razu. Poniżej przedstawiamy trzy najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej wśród Polek.

  • Redukcja zmarszczek za pomocą botoksu
  • “Wampirzy lifting” czyli osocze bogatopłytkowe
  • Kwas hialuronowy

Polecamy:
Czy warto zlecić prowadzenie Facebooka?
Co powinna mieć nowoczesna strona www?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com