Bieżnia do domu – na jakie funkcje trzeba zwrócić uwagę?

Wiadomości sportowe

Kupujesz bieżnię elektryczną, żeby ćwiczyć w domowym zaciszu? Bardzo dobry pomysł! Upewnij się jednak, że zakup będzie trafiony, a wbudowane funkcje jak najlepiej pomogą w dbaniu o sylwetkę i kondycję.

Bieżnia musi znaleźć swoje miejsce

Wymiary bieżni elektrycznej powinny uwzględniać to, że nie powinna być ona idealnie przyciśnięta do ściany. Zdecydowanie kilka centymetrów oddzielenia jest niezbędne, chociażby po to, aby nie brudzić tynku. Z drugiej strony warto też zadbać o to, aby bieżnię można było składać i sprawdzić, jakie są jej wymiary po takowej operacji – w końcu po zakończeniu treningu warto odzyskać przestrzeń w pomieszczeniu.

Bieżnie i szybkość ich taśmy

Maksymalna szybkość, z jaką można biegać na bieżni, to jedna z charakterystyk, na które patrzy się w pierwszej kolejności. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że z czasem zapewne będzie poprawiać się nasza kondycja. Z drugiej strony pamiętaj, że im większa szybkość, tym bardziej rośnie długość kroku. To ważne, ponieważ zbyt krótka taśma nadaje się raczej do marszu. Z tego powodu unikaj najtańszych modeli i kupuj takie bieżnie, które pozwolą Ci ćwiczyć bezpiecznie i swobodnie, a jednocześnie dadzą większą możliwość regulacji tempa.

Jakie funkcje sprawią, ze bieżnia pomoże spalić kalorie?

W spalaniu kalorii pomaga każda aktywność, ale jeżeli chcesz działać możliwie efektywnie, sprawdź,jakie są główne atuty ćwiczenia na bieżniach (pisano o tym w artykule „Bieżnia elektryczna – zalety, wady, modele i efektywne spalanie kalorii”) i spróbuj poszukać modeli, które pozwolą te atuty wykorzystać maksymalnie.

Z naszej strony możemy polecić te bieżnie, które posiadają wbudowane programy treningów interwałowych – ponieważ właśnie taka forma ćwiczeń pozwala w relatywnie krótkim czasie bardzo mocno podnieść tętno, a co za tym idzie, znacząco pobudzić metabolizm (i to nie tylko na czas treningu, ale też na całe następujące po nim godziny).

Funkcja mierzenia tętna

Pulsometr wbudowany w uchwyty bieżni to ciekawa opcja, która sprzyja sprawdzaniu, czy angażujemy się zgodnie z naszymi realnymi możliwościami – warto więc szukać bieżni, która posiada taka funkcję. Co więcej, część bieżni posiada także możliwość łączności bezprzewodowej z pulsometrami mocowanymi na klatce piersiowej, znacznie bardziej precyzyjnymi w odczycie danych. Nie jest to niezbędne dla początkujących, niemniej dla bardziej zaawansowanych uzyskiwane w ten sposób dane mogą być bardzo interesujące w śledzeniu postępów treningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com