Zachwycający ogród zimowy na tarasie – dlaczego warto i jak go wykonać?

Ogrody zimowe są w Polsce spotykane dość rzadko. Nie znaczy to jednak, że nie można ich wykonać w naszej szerokości geograficznej. Dlaczego warto zdecydować się na ogród zimowy? Gdzie go zamontować? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tego typu konstrukcji!

 

Czym jest ogród zimowy?

Ogrodami zimowymi nazywa się budynki, które służą do przechowywania roślin i tworzą odpowiednie warunki do ich wzrostu. Jednocześnie stanowią one doskonałe miejsce do wypoczynku, także podczas zimy.

 

Bardzo często ogrody zimowe mylone są z oranżeriami albo z oszklonymi werandami, jednak są one innego rodzaju konstrukcjami. Potocznie jednak nazwy te stosowne są wymiennie.

 

Ogród zimowy – budowa

Do wykonania ogrodów zimowych używane są elementy wyróżniające się niskim współczynnikiem przenikania cieplnego, co oznacza, że są one odporne na nagłe zmiany temperatury wynikające z oddziaływania czynników zewnętrznych.

 

Najczęściej do budowy ogrodów zimowych stosowane są obecnie specjalne profile, które wykańczane są przejrzystym szkłem albo innymi materiałami jak poliwęglan.

 

Zalety ogrodu zimowego:

  • Specjalna budowa ogrodu zimowego pozwala na zabezpieczenie roślin wrażliwych na zimno przed jego oddziaływaniem.
  • Ponadto w ogrodzie zimowym przebywa się komfortowo także wtedy, gdy na zewnątrz jest znacznie zimniej.

 

Gdzie zamontować ogród zimowy?

Najczęściej wykonuje się ogród zimowy na tarasie – w miejscu, w którym dom łączy się z ogrodem, dlatego można wtedy łatwo przechodzić pomiędzy tymi przestrzeniami.

 

Istnieje także możliwość wykonania ogrodu zimowego w innym miejscu, na przykład na specjalnie przeznaczonej do tego typu podbudowie czy też na balkonie. Dużo zależy od konstrukcji domu, przy którym ma znaleźć się ogród zimowy.

 

Warto zatem wziąć pod uwagę różne miejsca, pamiętając jednocześnie o tym, że ogród zimowy powinien znajdować się w miejscu dobrze nasłonecznionym.

 

Kompleksową obsługę w ramach wykonania ogrodu zimowego na zamówienie oferują specjalistyczne firmy – przygotują projekt, dobiorą materiały i zamontują ogród u klienta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com