Drukowanie na szkle – jakie ma zastosowanie?

Druk może odbywać się na wielu materiałach – także na szkle. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stylowo wyglądających powierzchni, które jednocześnie cechują się szklaną fakturą, a także estetycznym nadrukiem. Jakie zastosowanie ma druk na szkle? Sprawdzamy!

 

Kiedy stosuje się druk na szkle?

Wykonanie nadruku na szkle ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego teraz drukowane szkło spotykane jest często.

 

Nadruk wykonuje się na spodniej warstwie szkła, dzięki czemu z zewnątrz jest on zabezpieczony przed uszkodzeniem. W efekcie szkło z nadrukiem wygląda efektownie i jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

 

Przykładowe zastosowanie druku na szkle:

  • przegrody w pomieszczeniach
  • drzwi do szaf przesuwnych
  • wykończenie ścian w kuchni
  • deski do krojenia
  • reklama zewnętrzna – outdoorowa

 

Przegrody w pomieszczeniach

Aby wykonać przeszklenie w pomieszczeniu, nie trzeba wybierać przejrzystego szkła. Alternatywa to zastosowanie stylowego szkła drukowanego, które może wtedy zachwycać swoim estetycznym wyglądem i świetnie wyglądać razem z różnymi aranżacjami.

 

Drzwi do szaf przesuwnych

Drugim częstym sposobem na wykorzystanie szkła z nadrukiem jest wykorzystanie go jako przeszklenie do drzwi w szafach przesuwnych. Dzięki temu mebel prezentuje się niebanalnie. Wiele typów wzorów pozwala na wykonanie wyposażenia dopasowanego do każdego wnętrza.

 

Wykończenie ścian w kuchni

Szkło świetnie sprawdzi się także do wykończenia ścian w kuchni, w szczególności nad blatem kuchennym. Może wtedy nadać kuchni atrakcyjny wygląd, zabezpiecza ściany i jednocześnie jest bardzo wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu.

 

Deski do krojenia

Z drukowanego szkła wykonuje się także stylowe deski do krojenia. Mogą one służyć też do zabezpieczenia płyty kuchenki, do serwowania.

 

Reklama zewnętrzna – outdoorowa

W końcu drukowane szkło używane jest jako element reklamy zewnętrznej, czyli outdoorowej, na przykład wykonuje się z niego ozdobne tablice reklamowe.

 

Osobom, które chciałyby zamówić druk na szkle Warszawa daje dostęp do wielu firm zajmujących się kompleksowym wykonaniem tego typu usług. Zamówienia na wykonanie nadruku na zamówienie można również składać za pośrednictwem internetu.

 

 

Polecamy:
Szkło lakierowane w domu – dlaczego warto i gdzie się sprawdzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com