Chcesz ściąć włosy? A może przyciąć przy okazji swoją brodę i wąsy? W takim przypadku warto poświęcić czas na wybranie dobrego fryzjera. O czym warto pamiętać przy jego poszukiwaniu? Sprawdź nasze porady!
Fryzjer męski czy barber?
W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – czy lepiej udać się do fryzjera męskiego czy do barbera? Chociaż może wydawać się, że zajmują się oni praktycznie tym samym, to jednak salony fryzjerskie i barberskie mają nieco inny zakres obsługi.
Do salonu fryzjerskiego warto udać się wtedy, gdy do przycięcia są włosy. Fryzjer może wtedy wykonać efektowną fryzurę zgodnie z życzeniem swojego klienta. U niektórych fryzjerów można także przyciąć brodę, jednak nie zawsze jest to możliwe.
Z kolei do salonu barberskiego warto wybrać się wtedy, gdy do przycięcia są broda, wąsy, a także dodatkowo włosy, chociaż do barbera można udać się także tylko w celu ścięcia włosów. W salonach barberskich można także zakupić różnego rodzaju kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji i stylizacji brody i wąsów.
Dobry fryzjer lub barber – jak go wybrać?
Wielu mężczyzn zastanawia się, jak wybrać dobrego fryzjera albo barbera. Przykładowo, gdy chodzi o specjalistę jak fryzjer Wilanów ma wiele salonów. Jak zatem trafić do takiego, który rzeczywiście będzie mógł zaoferować usługi na wysokim poziomie.
Na co zwrócić uwagę?
- Oferta salonu – im szerszy zakres usług, tym lepiej, ponieważ wtedy fryzjer lub barber mogą wykonać usługi wszystkie potrzebne zabiegi w jednym miejscu.
- Kosmetyki używane w salonie – najlepiej, aby wykorzystywał on wysokiej jakości produkty kosmetyczne. Można również zakupić je bezpośrednio w salonie.
- Komentarze na temat salonu – można znaleźć je w internecie, między innymi na forach, w mediach społecznościowych, a także w wyszukiwarce internetowej.
- Godziny otwarcia – dzięki szerokiej palecie godzin otwarcia można umówić się na strzyżenie, stylizację w dogodnym terminie.
Dobry fryzjer lub barber jest wart każdej ceny – nie warto zatem kierować się wtedy tylko jedną kwestią, czyli kosztami obsługi.