Męski fryzjer: jak wybrać dobrego fryzjera dla mężczyzny?

Chcesz ściąć włosy? A może przyciąć przy okazji swoją brodę i wąsy? W takim przypadku warto poświęcić czas na wybranie dobrego fryzjera. O czym warto pamiętać przy jego poszukiwaniu? Sprawdź nasze porady!

 

Fryzjer męski czy barber?

W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – czy lepiej udać się do fryzjera męskiego czy do barbera? Chociaż może wydawać się, że zajmują się oni praktycznie tym samym, to jednak salony fryzjerskie i barberskie mają nieco inny zakres obsługi.

 

Do salonu fryzjerskiego warto udać się wtedy, gdy do przycięcia są włosy. Fryzjer może wtedy wykonać efektowną fryzurę zgodnie z życzeniem swojego klienta. U niektórych fryzjerów można także przyciąć brodę, jednak nie zawsze jest to możliwe.

 

Z kolei do salonu barberskiego warto wybrać się wtedy, gdy do przycięcia są broda, wąsy, a także dodatkowo włosy, chociaż do barbera można udać się także tylko w celu ścięcia włosów. W salonach barberskich można także zakupić różnego rodzaju kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji i stylizacji brody i wąsów.

 

Dobry fryzjer lub barber – jak go wybrać?

Wielu mężczyzn zastanawia się, jak wybrać dobrego fryzjera albo barbera. Przykładowo, gdy chodzi o specjalistę jak fryzjer Wilanów ma wiele salonów. Jak zatem trafić do takiego, który rzeczywiście będzie mógł zaoferować usługi na wysokim poziomie.

 

Na co zwrócić uwagę?

  • Oferta salonu – im szerszy zakres usług, tym lepiej, ponieważ wtedy fryzjer lub barber mogą wykonać usługi wszystkie potrzebne zabiegi w jednym miejscu.
  • Kosmetyki używane w salonie – najlepiej, aby wykorzystywał on wysokiej jakości produkty kosmetyczne. Można również zakupić je bezpośrednio w salonie.
  • Komentarze na temat salonu – można znaleźć je w internecie, między innymi na forach, w mediach społecznościowych, a także w wyszukiwarce internetowej.
  • Godziny otwarcia – dzięki szerokiej palecie godzin otwarcia można umówić się na strzyżenie, stylizację w dogodnym terminie.

 

Dobry fryzjer lub barber jest wart każdej ceny – nie warto zatem kierować się wtedy tylko jedną kwestią, czyli kosztami obsługi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com