Wsparcie sprzedaży na Amazonie

Amazon należy do jednych z największych marketplaceów na świecie. To potężna platforma służąca do handlu elektronicznego i znana w zdecydowanej większości krajów. Nie wymaga od przedsiębiorców dużego nakładu finansowego, a jednocześnie daje im dostęp do ogromnej bazy klientów. To tylko nieliczne powody, dla których zyskać ogromną popularność nie tylko wśród konsumentów, ale również dostawców towarów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zastanawiasz się, dlaczego warto zacząć sprzedawać na Amazonie i jak się za to zabrać? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Co należy wiedzieć o Amazonie?

Amazon zadebiutował na rynku w 1994 roku, a jego założycielem jest Jeff Bezos, obecnie jeden z najbardziej znanych ludzi na świecie. Początkowo Amazon działał jako księgarnia internetowa, a następnie asortyment został poszerzony o płyty DVD, sprzęt elektroniczny i komputerowy, a także meble i produkty spożywcze. W ciągu wielu lat istnienia Amazon stał się jednym z najpotężniejszych i najważniejszych marketplaców i zawładnął rynkiem e-commerce. Co więcej, od 2015 roku można zauważyć również działania firmy na rynku kinematograficznym. O potędze Amazona świadczy fakt, że w 2019 roku zajął 4 miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata.

Czy faktycznie warto sprzedawać na Amazon?

Amazon to z największych platform sprzedażowych na świecie. Codziennie korzystają z niej miliony odbiorców z każdego krańca ziemi. To doskonały kanał sprzedażowy, którym powinni zainteresować się wszystkie osoby pragnące rozpocząć prowadzenie działalności za granicą. Amazon jest kompleksową platformą, która ma bardzo wiele do zaoferowania przedsiębiorcom. Cieszy się ogromną popularnością, ale także zaufaniem, co sprawia, że jest częściej wybierana przez konsumentów niż inne marketplacy lub sklepy indywidualne. To ogromna korzyść dla osób wystawiających na platformie swoje produkty. Warto również pamiętać, że Amazon jest doskonałym miejscem nie tylko dla dużych firm. Z powodzeniem z platformy mogą korzystać nawet niewielcy lokalni wytwórcy. Koszty korzystania z Amazona są zdecydowanie niższe, jeśli porównuje się je do stworzenia własnej strony i sklepu internetowego. Pojawienie się na platformie umożliwia prowadzenie sprzedaży w takich krajach jak Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, a także wiele innych.

Jak zacząć, czyli wsparcie sprzedaży na Amazonie

Oczywiście, tak jak w przypadku większości platform internetowych, aby korzystać z Amazona, niezbędne jest założenie konta. Jeśli planujesz prowadzenie biznesu na stronie, musi być to konto dedykowane sprzedawcom, gdzie do wyboru są dwie opcje płatności: konto profesjonalne w cenie 39,99 USD miesięcznie lub konto indywidualne gdzie cena przeliczana jest na jednostkę sprzedaży. Następnie należy przygotować całą listę produktów, wprowadzenie identyfikatorów takich jak Global Trade Item Number, czy też konfiguracja opcji wysyłki. Możliwe jest również skorzystanie z profesjonalnego wsparcia sprzedaży na Amazonie, które oferuje firma Leadsmansion. W takiej sytuacji to eksperci, których specjalnością jest obsługa sprzedaży na Amazonie, przejmują na siebie takie obowiązki jak zarządzanie stanami magazynowymi i rozliczeniami, wprowadzanie nowych produktów z opisami i zdjęciami, promocja konta oraz wiele innych. Pozwala to na całkowite zoptymalizowanie sprzedaży na platformie i wyciągnięcie z niej maksimum możliwości.

Autor: Piotr Sulewski, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Warszawie; prezes zarządu WMH sp. z o.o. sp.k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com