Internetowe galerie handlowe? Sprawdź naszą porównywarkę cen

Ilość galerii handlowych w dużych miastach jest ogromna. Niekiedy można spotkać nawet kilka takich miejsc na jednej ulicy. Jest to związane z wygodą, jaką zapewnia zgromadzenie dużej ilości sklepów w jednym miejscu. Można wędrować alejkami, sprawdzając promocje w każdym z lokali i wybrać najciekawsze ubrania, książki lub inne produkty. W internecie także można spotkać się z podobnym rozwiązaniem. Rolę galerii handlowych pełnią w nim porównywarki cen.

Wszystkie sklepy w jednym miejscu

Porównywarka cen dla sklepów internetowych umożliwia zapoznanie się z asortymentem nawet kilkuset sklepów w jednym miejscu. Masz dostęp nie tylko do dużych i znanych witryn, ale także nowo powstałych, niewielkich sklepików, które próbują zachęcić nowych klientów poprzez promocje i rabaty.

Wejście na Asortimo zapewnia nie tylko zapoznanie się z ofertą wszystkich sklepów (składających się na ponad pół miliona produktów), ale także porównanie cen pomiędzy poszczególnymi stronami. Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najciekawszą ofertę.

Jak to zrobić? Jednym sposobem jest wybór odpowiedniej kategorii oraz mniejszych podkategorii, aż na ekranie pojawią się wyniki związane z tym, czego potrzebujesz. Podobną listę otrzymasz po wpisaniu fragmentu nazwy produktu do wyszukiwarki na stronie.

Listę możesz posortować według ceny. Na górze listy od razu pojawią się najtańsze rozwiązania. Po kliknięciu danego urządzenia pojawi się karta produktu z opisem technicznym oraz przyciskiem kierującym bezpośrednio do sklepu.

Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż szukanie interesujących nas produktów w galeriach handlowych. Przede wszystkim dlatego, że możemy porównać ceny, siedząc w fotelu w swoim pokoju. Masz także więcej czasu na zapoznanie się z danymi technicznymi i wybranie najlepszego rozwiązania.

Nie tylko cena ma znaczenie

W przypadku galerii handlowych praktycznie od razu widzisz cenę końcową produktu. Natomiast kupując przez internet, musisz doliczyć dodatkowo koszty dostawy. Te mogą się znacząco różnić nawet w podobnych sklepach o takim samym profilu działalności. Związane jest to z umowami podpisanymi z firmami kurierskimi oraz ewentualnym przenoszeniu kosztów. Przykładem tego drugiego zjawiska mogą być darmowe wysyłki przy zakupach na kwoty powyżej pewnego limitu.

W internecie o wiele większe znaczenie ma możliwość zwrotu towaru. W sklepach stacjonarnych, szczególnie w branży odzieżowej, można przymierzyć ubranie, by określić, czy pasuje. Kupując w sieci – nie ma takiej opcji. W związku z tym wiele sklepów oferuje darmowe zwroty. W ten sposób możesz przymierzyć ubranie u siebie w domu i odesłać to, które nie będzie na Tobie dobrze leżało.

Pozwala to na zakupienie tych samych ubrań w dwóch podobnych rozmiarach. Następnie w domu możesz wybrać, która opcja leży na Tobie lepiej – nieco większa, czy węższa. Drugi egzemplarz odsyłasz z powrotem do sklepu. Jednak nie wszystkie witryny oferują takie zwroty, czasem wiążą się one z kosztami wysyłki.

Porównywarki cen pozwalają także uwzględnić koszty dodatkowe, byś mógł od razu wybrać najtańszą opcję. Jest to duże udogodnienie, pozwalające na oszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

Czy korzystasz już z internetowych galerii handlowych?

Być może porównywarka nie jest idealnym odpowiednikiem galerii handlowych. Oba rozwiązania mają jednak dużo wspólnego. Przede wszystkim gromadzą w jednym miejscu dużą ilość sklepów, co ułatwia porównanie cen między nimi. Pomagają w ten sposób zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Do korzystania z obu opcji nie potrzebujesz zakładać żadnego konta ani ponosić dodatkowych kosztów. Po prostu wchodzisz do galerii lub na stronę porównywarki i sprawdzasz, który produkt i od którego sprzedawcy będzie dla Ciebie najatrakcyjniejszy.

Jeśli z kolei chodzi o różnice, to do galerii musisz dojechać. Masz tam też styczność z dużą ilością osób, co w obecnych czasach grozi zarażeniem się koronawirusem. Często są duże kolejki do kasy, w których spędzasz łącznie całe godziny. W przypadku porównywarki cenowej robisz zakupy, siedząc wygodnie w fotelu w swoim domu. Masz też mnóstwo czasu, by dokładnie zapoznać się z informacjami o każdym produkcie.

Korzystałeś już z porównywarki cen? Jeśli nie, może warto spróbować?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com