Używane wózki widłowe – co zrobić gdy tracą gwarancję?

Korzystanie z wózków widłowych to nieodłączny element działalności wielu firm produkcyjnych, transportowych, kurierskich, a także sklepów wielkopowierzchniowych z równie dużymi magazynami. Wózki widłowe ułatwiają pracę, przyspieszają obrót towarami, a także zapewniają porządek i możliwość zapanowania nad całym stanem magazynu. Warto wybierać wózki, które będą dobrej klasy, a co za tym idzie – długo będą sprawowały się nienagannie.

Najlepsi producenci wózków widłowych dokładają wszelkich starań, aby ich pojazdy miały dobre parametry techniczne, były sprawne, niezawodne, a także dopasowane do konkretnych potrzeb użytkowników. Dobre wózki widłowe mają najczęściej dosyć długą gwarancję, dzięki czemu w razie jakichkolwiek awarii można liczyć na naprawę w ramach prac gwarancyjnych. Niestety, nawet najlepsza i najdłuższa gwarancja prędzej czy później się kończy, a co za tym idzie – nie można już skorzystać z opcji bezpłatnej naprawy. W przypadku dobrej klasy wózków kłopot nie jest zbyt duży – działają one bezproblemowo nawet długi czas po tym, jak upłynie im okres gwarancji. Jeśli jednak pojawią się jakieś usterki, dobrze jest szukać doświadczonego i sprawdzonego serwisu wózków widłowych.

Kiedy warto serwisować?

Wózek widłowy do serwisu, a nie na złom warto oddać przede wszystkim wtedy, gdy jest to pojazd dobrej klasy, mający świetne parametry techniczne i wykonany na dobrych podzespołach. Niewielkie usterki techniczne nie powodują spadku funkcjonalności, można więc korzystać z wózka nadal przez kolejne lata. Warto również serwisować wózki, które są sprawne, wydajne, sprawdzały się przez lata w bezproblemowym działaniu. Jeśli jednak wózek psuje się często, jest bardzo awaryjny i sporo czasu spędza w serwisie, wtedy warto pomyśleć o wymianie wózka na nowy. Może się bowiem okazać, że inwestowanie w kolejne naprawy wcale nie będzie dobrą inwestycją i będzie powodowało wyłącznie kolejne przestoje w pracy firmy.

A może wynajęcie wózka?

Zakup wózka widłowego to niejedyne rozwiązanie, jeśli chcemy polepszyć flotę pojazdów w firmie i zainwestować w nowe sprzęty. Dobrą opcją, która sprawdzi się w przypadku większych i mniejszych firm może być wynajęcie wózka widłowego. Można dzięki temu ograniczyć koszty związane z zakupem, a jednocześnie mieć pewność, że ma się pod ręką sprzęt wysokiej klasy. Jeśli interesują Cię wózki widłowe Wrocław, warto szukać firm, które mają w ofercie nowoczesne pojazdy pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Im większy wybór, tym większe są szanse, że znajdzie się wózek idealnie dopasowany do potrzeb. Wynajem wózka widłowego możliwy jest w wersji krótkoterminowej i długoterminowej. Można więc dopasować formę wynajmu do indywidualnych potrzeb. Jeśli firma potrzebuje wózka tylko na kilka dni, nie ma sensu ani go kupować, ani tym bardziej inwestować w wynajem długoterminowy. Dzięki temu płacimy za wynajem tylko w tym zakresie, w jakim wózek faktycznie jest nam niezbędny do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com