Ubezpieczenie turystyczne – od niego zacznij planowanie wakacji

Wakacje powinny być czasem relaksu i niczym niezmąconego wypoczynku – aby mogło do tego dojść, należy odpowiednio się zabezpieczyć. Kolejnym krokiem po wykupieniu lotu i hotelu, powinno być ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu nawet wtedy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nie narazisz się na dodatkowe koszty związane z leczeniem za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne – czy warto?

hotel jastarniaW większości przypadków nie skorzystasz z oferty ubezpieczenia – z tego względu czasem ciężko jest się przekonać co do zasadności jego wykupienia. Jednakże, jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku lub innego losowego zdarzenia, przed którego kosztami zabezpiecza Cię ubezpieczenie, przekonasz się, że jego wykupienie było bardzo dobrą decyzją. Koszt jest niewielki w porównaniu z tym, jaki poniesiesz w przypadku leczenia za granicą – może wielokrotnie przekroczyć koszt samej wycieczki, a wysokość składki ubezpieczeniowej stanowi jedynie maleńki ułamek ceny.

Ubezpieczenie turystyczne – co obejmuje?

Zakres ubezpieczenia turystycznego może być różny – wszystko zależy od tego, co obejmuje wybrana przez Ciebie usługa. Najczęściej oferowane przez firmy ubezpieczeniowe elementy to:

  • ubezpieczenie assistance – zapewnia pomoc telefoniczną w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej, a w razie problemów z językiem obcym, tłumaczeniem. Obejmuje również ochronę prawną, a także wsparcie w takich czynnościach jak rezerwacja biletów i pośrednictwo w usługach zewnętrznych,
  • ubezpieczenie wypadkowe – zapewnia odszkodowanie w przypadku doznania trwałych urazów lub śmierci podczas pobytu za granicą,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia – jest to najczęściej oferowana usługa, która zapewnia pokrycie kosztów leczenia podczas pobytu za granicą,
  • ubezpieczenie bagażu i podróży lotniczej – pozwala to na otrzymanie odszkodowania w przypadku kradzieży bagażu oraz zapewnia zwrot kosztów w przypadku opóźnienia dostarczenia bagażu z winy przewoźnika. Co ważne, zapewnia również zwrot kosztów w przypadku odwołania lotu.

 

Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać?

Jeżeli wybierasz się na wakacje z biurem podróży, możesz wykupić pakiet ubezpieczenia wraz z wycieczką – niestety, najczęściej jest on niewystarczający. Profesjonalne ubezpieczenia oraz fachowe doradztwo prawne można znaleźć na tr.gorlice.pl.

Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z kilkoma ofertami różnych firm ubezpieczeniowych i tym sposobem określić, która z nich oferuje najlepsze warunki. Dzięki temu dobierzesz takie elementy ubezpieczenia, które są najistotniejsze i unikniesz pokrywania kosztów wypadku lub leczenia z własnej kieszeni.

Polecamy:
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla marynarzy w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com