Funkcjonalność mat grzejnych – czy warto montować je w zakładzie pracy?

Dobre ogrzewanie jest niezbędne nie tylko w domach mieszkalnych, ale również w zakładach pracy. Gdy w budynku jest zbyt chłodno zimą, raczej trudno o wydajną i kreatywną pracę osób zatrudnionych. Właściciel budynku powinien rozważyć, jakie ogrzewanie założyć i jakie będą zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Sprawdzajmy nie tylko koszty związane z instalacją poszczególnych rodzajów ogrzewania, ale również koszty ich eksploatacji.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, które jest najpopularniejszą formą ogrzewania powierzchniowego. Na ogrzewanie sufitów czy ścian decyduje się zdecydowanie mniej inwestorów niż na ogrzewanie podłogi. Taka forma ogrzewania jest również wygodna i komfortowa dla użytkowników. Najcieplej jest bowiem przy podłodze przy stopach, nieco chłodniej przy głowie. Takie warunki są idealne do życia, a także do intensywnej pracy. Ogrzewanie podłogowe często kojarzy się wyłącznie z wysokimi rachunkami za prąd. Jednak w rzeczywistości jego koszty są niższe zarówno w trakcie zakładania instalacji, jak i jej późniejszej eksploatacji.

Tanie instalacje dopasowane do potrzeb

Instalacje służące do ogrzewania podłogowego są dosyć tanie w porównaniu do innych systemów grzewczych, których elementy są drogie, a często bardzo awaryjne. W przypadku ogrzewania podłogowego wystarczą maty grzewcze lub przewody. Kable grzejne DEVI to świetna opcja dla inwestorów, którym zależy na wysokiej jakości, niezawodności oraz bezproblemowym działaniu. Podobnie jest w przypadku mat grzewczych. Są one wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Mają świetne parametry techniczne. Są solidne i niezawodne. Maty grzewcze umieszcza się pod podłogą, nie wymagają żadnych dodatkowych instalacji czy wielu warstw podłogi przed zamontowaniem wykończenia. Dzięki matom grzewczym w pomieszczeniu będzie ciepło, przyjemnie i przytulnie, co na pewno będzie miało wpływ na dobrą pracę w biurze.

Gdzie warto instalować maty grzewcze?

Różne systemy ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzają się w domach mieszkalnych, budynkach wielorodzinnych, a także w biurach o małej i średniej powierzchni. Na dużych przestrzeniach ogrzewanie podłogowe raczej nie jest wskazane ze względu na duże straty ciepła. Warto też pamiętać, że najczęściej samo ogrzewanie podłogowe nie wystarczy. Maty grzewcze mogą doskonale wspierać inne formy ogrzewania, ale samodzielnie mogą sobie nie do końca poradzić. Niektóre budynki, szczególnie starsze, mają też sporo wad konstrukcyjnych, awarie w dachu, ścianach, sporo mostków termicznych. W takich sytuacjach lepiej jest najpierw zainwestować w prace remontowe i dobre ocieplenie, a następnie zakładać nowe formy ogrzewania. Żadne ogrzewanie nie będzie skuteczne, jeśli budynek nie będzie posiadał odpowiedniego ocieplenia i będą pojawiały się spore straty ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com