Tkanie dywanów pomysłem na biznes?

Aranżacja wnętrz stała się pasją wielu osób. Wydajemy coraz więcej pieniędzy na wyposażanie swoich gospodarstw domowych. Chętnie sięgamy po oryginalne elementy dekoracyjne, które potrafią nadać charakteru danemu pomieszczeniu. Dla osób zajmujących się profesjonalnym tkaniem dywanów, może być to okazja do dobrego zarobku na swoim fachu.

Co jest niezbędne do samodzielnego tworzenia dywanów?

Najważniejsze jest posiadanie ręcznego krosna. Na ten cel konieczne będzie przeznaczenie kilku tysięcy złotych. Warto rozglądać się za ofertami umieszczanymi na portalach ogłoszeniowych. Trafiając na dobrą okazję, można zakupić urządzenie do wytwarzania dywanów nawet za połowę jego pierwotnej wartości. Oczywiście należy wcześniej sprawdzić jego stan techniczny.

Obowiązkowo trzeba zaopatrzyć się też w akcesoria tkackie, wśród których można wyróżnić m.in. czółenka, haczyki, wrzeciona, snowadła, płochy, nożyczki, węzły czy barwniki, najlepiej naturalne, które wzmacniają intensywność kolorów. Najważniejsze jest jednak posiadanie materiału do produkcji, czyli dowolnego włókna naturalnego. Najczęściej wybieranymi są: wełna, len i jedwab.

Należy również wygospodarować odpowiednie pomieszczenie do produkcji, a następnie przechowywania utkanych dywanów. Zajmują one sporo miejsca, w związku z czym nasz warsztat będzie wymagał sporej przestrzeni. Potrzebna jest także niewielka powierzchnia do rysowania projektów dywanów. Dodatkowo trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu i pielęgnacji. Te, które od początku zostaną przeznaczone do sprzedaży, będą wymagały jedynie sporadycznego odkurzenia lub wytrzepania. Ważne jednak jest to, aby zrobiły jak najlepsze wrażenie na kliencie.

Jakie zalety mają ręcznie tkane dywany?

Ogromnym plusem dla kupujących jest możliwość zakupienia czegoś unikatowego, zapewniającego poczucie wyjątkowości, a zarazem luksusu. Tkanie dywanów odbywa się na złożone zamówienie klienta, w zależności od jego indywidualnych preferencji. Może on samodzielnie zdecydować o jego kształcie, rozmiarze, kolorystyce czy wzorach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy niepowtarzalną możliwość posiadania dywanu stworzonego według naszego autorskiego pomysłu lub dopasowania go do każdego pomieszczenia w domu, jeśli zdamy się na inwencję twórcy.

Ważną cechą ręcznie tkanych dywanów jest ich wytrzymałość. Odpowiednio pielęgnowane i regularnie odświeżane wystarczą na wiele lat codziennego użytkowania. Ponadto są bardzo miłe w dotyku, zapewniają poczucie ciepła, a nawet umożliwiają utrzymanie stałego poziomu wilgotności pomieszczenia. Ich mocną stroną jest również mocne przytwierdzenie do podłogi. Znakomicie sprawdzają się nie tylko w salonach, ale również sypialniach czy pokojach dziecięcych.

Warto także wspomnieć o istotnym aspekcie ekologicznym, na który klienci zwracają coraz częściej uwagę. W przeciwieństwie do sztucznych materiałów, wykorzystywanych przeważnie w maszynowej produkcji dywanów, ich ręcznie tkane odpowiedniki wykonywane są z naturalnych włókien. Jedyną grupę osób, która nie będzie mogła zdecydować się na ich zakup, stanowią alergicy.

Gdzie najlepiej sprzedawać dywany?

Ręcznie tkane dywany to produkt kierowany do bardziej zamożnych klientów, którzy przeważnie dokonują zakupów w specjalistycznych sklepach. Ogólnopolskie sieci sprzedaży mają podpisane umowy z określonymi producentami zajmującymi się hurtowym, maszynowym tworzeniem dywanów. Możemy jednak skontaktować się z właścicielami lub przedstawicielami mniejszych punktów handlowych, w asortymencie których znajdują się elementy wyposażenia domowego, aby wprowadzić naszą kolekcję dywanów do stałej oferty. Nawiązując taką współpracę, zyskujemy szansę dotarcia do większego grona klientów. Należy jednak pamiętać, że w chwili zakupu, sklep zainkasuje od niego odpowiednią prowizję.

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie Internetu jako platformy handlowej. Największy zasięg osiągniemy wraz z zamieszczeniem ogłoszeń w największych portalach aukcyjnych. Wraz z pozyskiwaniem kolejnych kupujących, będziemy mogli uruchomić sklep w ramach danego serwisu lub po prostu stworzyć osobną stronę internetową. Będzie wymagało to sporządzenia dokładnego opisu wykonanych dywanów oraz ich sfotografowania. Warto również zamieścić informację o możliwości ich utkania na indywidualne życzenie klienta, co znacząco przyczyni się do podniesienia zainteresowania naszymi usługami.

Źródło: https://carpetsandmore.pl

One Comment on “Tkanie dywanów pomysłem na biznes?”

  1. Marzą mi się eleganckie i mięciutkie dywany, dzięki którym wnętrze będzie bardziej przytulne i ciepłe. Na https://www.kochamydywany.pl/dywany-dywilan spodobało mi się kilka wzorów i chciałabym je kupić. Czy ktoś z Was zamawiał kiedyś dywany w tym sklepie lub w ogóle przez internet? Czy faktycznie na żywo takie dywany z netu wyglądają tak samo dobrze jak w sklepie internetowym? Nie chciałabym tak kupować w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com