Maszyny hafciarskie dla Twojej firmy – przegląd najpopularniejszych

Jeśli planujemy otworzyć biznes związany z haftem, to oczywiście pierwszą rzeczą, która będzie nam potrzebna, jest odpowiednia maszyna. Nie jest to mały wydatek, więc warto dokładnie prześledzić różne propozycje. Najpopularniejsze urządzenia oferuje szwajcarska firma Bernina oraz japońskie Happy oraz Brother. Oto najpopularniejsze profesjonalne modele, które są obecnie dostępne na rynku.

Bernina Aurora 450

Model przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla rzemiosła. Jeśli nasza produkcja nie będzie zbyt duża, albo po prostu chcemy spróbować swoich sił w biznesie hafciarskim, to jest to całkiem sensowna propozycja. Maksymalna prędkość wynosi 680 ściegów na minutę. Charakteryzuje się łatwością obsługi i sporą precyzją haftowania. Zwraca uwagę stosunkowo niska cena, która wynosi w większości sklepów 13-14 tysięcy złotych.

Brother VR

Bardziej profesjonalny model, przygotowany jednak z myślą o mniejszych firmach. Obsługa tej maszyny jest stosunkowo prosta, w czym pomaga laserowy celownik, czytelna obsługa oraz menu w języku polskim. W pamięci maszyny mamy 20 czcionek i 305 wzorów haftów. Pole haftu wynosi 200 na 200 mm, maksymalna prędkość pracy wynosi natomiast tysiąc ściegów na minutę. Maszynę możemy dostać za ok. 17 tys. zł.

Brother PR 655

To dobry kompromis pomiędzy dużą hafciarką a kompaktem, przeznaczonym głównie dla średnich firm. Jest bardzo dobra zwłaszcza do krótkich serii w usługach hafciarskich. Posiada sześć igieł, pole haftu to 300 na 200 mm. Hafciarka dysponuje portem USB, który pozwala na korzystanie np. z pen drive’a. Idealny model, jeśli zaczynamy działalność, ale od razu spodziewamy się większej ilości zleceń. Kosztuje zwykle ok. 35 tysięcy zł.

Happy HCH 701

To duża i solidna 7-igłowa maszyna. Pole haftu wynosi 285 na 290 mm, a prędkość maksymalna to 1000 ściegów na minutę. Jest bardzo dobra, jeśli myślimy o wykonywaniu haftów na większych przedmiotach, takich jak na przykład torby czy buty. Tu mamy dwa porty USB oraz bardzo duży i wygodny, dotykowy ekran LCD.

Texi iris 10

10-głowa propozycja, która się sprawdzi przede wszystkim w przypadku haftów wielokolorowych. Spore jest pole haftu, które wynosi 310 na 210 mm. Zwraca uwagę specjalny tamborek do haftu na czapkach, który jest dostępny w standardzie. Stosunkowo atrakcyjna jest też cena. 30 tysięcy złotych nie jest dużo, biorąc pod uwagę parametry tej maszyny. Na pewno jednak producent nie ma takiej renomy, jak konkurenci z Japonii.

Brother PR1050X

10-igłowa, bardzo szybka hafciarka to propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć większy biznes. Charakteryzuje się bardzo dużym polem pracy (360 na 200 mm), ciekawostką jest podświetlana ścieżka nawlekania nici. Maszyna posiada aż 28 wbudowanych czcionek oraz 110 wzorów haftu. To profesjonalne rozwiązanie, które też jednak dość sporo kosztuje – około 43 tysiące złotych.

Jak więc widzimy, na rynku jest całkiem sporo maszyn hafciarskich, przystosowanych do różnego rodzaju działalności. Współczesne modele są stosunkowo wydajne i łatwe w obsłudze. Nie jest to jednak tani sprzęt, zatem sporo osób decyduje się na początku na zakup używanych maszyn.

Zobacz również firmę oferującą haft komputerowy jako narzędzie marketingowe. 

One Comment on “Maszyny hafciarskie dla Twojej firmy – przegląd najpopularniejszych”

  1. Według mnie nadruki na koszulkach są już nieco przestarzałe. Teraz w dobie smartfonów można dostarczyć naszym klientom inne, bardziej przydatne urządzenia na których możemy zamieścić przy okazji nasze logo. Taki na przykład power bank. Na usbprezent.pl mamy do wyboru np. niebieski power bank na którym zamawiamy interesujący nas nadruk. Według mnie każdy chętnie pokaże innym taki gadżet a przez to rozsławi naszą firmę w świecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com