Jak studia przygotowują do przyszłej pracy?

Studia to przede wszystkim dawka potężnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w danej branży. Mimo iż nie przygotowują w pełni do pełnienia danych obowiązków, spełniają szereg ważnych funkcji, dzięki którym możemy funkcjonować na rynku pracy.

Wiedza

Studiowanie to możliwość uczęszczania na zajęcia prowadzone przez ludzi z całego świata. Profesorowie uczelni wyższych dzielą się ze studentami nie tylko teoretycznymi zagadnieniami danej dziedziny życia, lecz również przekazują swoje doświadczenie. W obu przypadkach to, ile student wyniesie ze studiów zależy tylko i wyłącznie od niego. Wiedzę można na studiach zdobywać na wiele sposób. Począwszy od kół naukowych, przez możliwości uczestnictwa w wymianach studenckich, aż po możliwość odbycia stażu bądź praktyk w wybranej instytucji lub firmie.

Znajomości

Uczelnia wyższa to pierwsze i jedno z najważniejszych miejsc, gdzie rozpoczniemy tworzenie sieci networkingowej. To tutaj zawrzemy pierwsze branżowe przyjaźnie i spotkamy się z profesorami oraz praktykami interesujących nas dziedzin życia. Studia dają również ogromne pole do rozwoju znajomości poprzez organizowanie wymian międzyuczelnianych na skalę globalną. Stąd już niewielka droga do zdobycia wymarzonego zawodu bądź wejścia w spółkę z kolegą lub koleżanką z roku, a następnie założenie własnej działalności gospodarczej.

Podstawy wykształceniowe

Ukończone studia to obecnie podstawa wielu zawodów. Z tego względu rekruterzy w ofertach pracy zamieszczanych m.in. na portalu Pracuj.pl niemal zawsze zamieszczają obowiązek ich odbycia. Oczywiście kończąc jeden kierunek nie zamykamy sobie drogi zawodowej w innych branżach. Bardzo często firmy poszukują osób, które obracały się w środowisku podobnym do tego, w którym działają, niekoniecznie w takim samym. Przykład może stanowić praca w agencji reklamowej, która możliwa jest zarówno po dziennikarstwie, jak i marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com