Od czyszczenia lady, po finezyjne drinki – czyli praca barmana

Barmani mieszają napoje i podają je bezpośrednio klientom lub kelnerom.

Obowiązki

Barmani zazwyczaj wykonują następujące czynności:

  • Pozdrawiają klientów, dają im menu i informują o codziennych specjalnościach,
  • Przyjmują zamówienia na napoje od klientów,
  • Nalewają i podają wino, piwo oraz inne napoje i drinki,
  • Mieszają napoje zgodnie z przepisami,
  • Sprawdzają dane identyfikacyjne klientów, aby upewnić się, że są oni w wieku zgodnym z prawem,
  • Czyszczą lady, stoły i obszary robocze,
  • Odbierają płatności od klientów i zwracają resztę,
  • Zarządzają operacjami i zamawiają oraz utrzymują dostawy napojów alkoholowych i barowych.

Barmani wypełniają zamówienia na napoje bezpośrednio od klientów w barze lub przez kelnerów i kelnerki, którzy składają zamówienia na napoje dla klientów jadalni. Barmani muszą znać szeroką gamę przepisów na drinki i umieć prawidłowo i szybko mieszać napoje. Podczas pomiaru i nalewania napojów muszą unikać rozlania lub przelania. Muszą także dobrze współpracować z kelnerami i kelnerkami oraz innymi pracownikami kuchni, aby zapewnić szybką obsługę klientów.

Niektóre placówki, szczególnie te o dużej liczbie klientów, używają urządzeń, które automatycznie odmierzają i nalewają napoje za naciśnięciem jednego przycisku. Barmani, którzy korzystają z tego sprzętu, muszą jednak zapoznać się ze składnikami specjalnych zamówień na napoje i być w stanie szybko pracować, aby obsłużyć wiele zamówień na napoje.

W niektórych zakładach barmani korzystają również z dozowników napojów gazowanych, shakerów do koktajli, sitek handlowych, opryskiwaczy spustowych i maszyn do lodu, a inspiracji do kolejnych koktajli szukają na stronach, takich jak: recetas de tragos .

Oprócz mieszania i serwowania napojów barmani przygotowują zapasy i przygotowują ozdoby do napojów oraz utrzymują odpowiednią ilość lodu, szklanek i innych zapasów w barze. Myją także szklane naczynia i sztućce oraz serwują jedzenie klientom, którzy jedzą w barze. Barmani są zwykle odpowiedzialni za zamawianie i utrzymywanie zapasów likierów, mikserów i innych materiałów barowych.

Niektórzy barmani prowadzą własny bar lub catering. Oprócz standardowych obowiązków barmańskich właściciele ci są również odpowiedzialni za zatrudnianie, szkolenie i nadzorowanie swoich pracowników; budżetowanie i zamawianie materiałów eksploatacyjnych; i ustalanie cen.

Jak zostać barmanem?

Większość barmanów uczy się swoich umiejętności poprzez krótkoterminowe szkolenie w miejscu pracy, trwające zwykle kilka tygodni. Nie jest wymagane formalne wykształcenie.

Wielu barmanów jest awansowanych z innych miejsc pracy w zakładach, w których pracują. Barmani w ekskluzywnych placówkach zwykle uczęszczali na zajęcia barmańskie lub mieli wcześniejsze doświadczenie zawodowe.

Chociaż większość państw wymaga, aby pracownicy serwujący napoje alkoholowe mieli co najmniej 18 lat, większość barmanów ma co najmniej 25 lat. Barmani muszą znać przepisy dotyczące sprzedaży napojów alkoholowych.

Niektórzy pracodawcy uczą nowych pracowników umiejętności barmańskich, oferując programy samokształcenia, programy online, filmy i broszury instruktażowe wyjaśniające umiejętności obsługi.

blaty z konglomeratu warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com