Reklama zewnętrzna – przegląd rozwiązań

Reklamy zewnętrzne to atrakcyjna i bardzo skuteczna forma promocji. Spełniają zarówno funkcję informacyjną, jak i doskonale budują świadomość o marce. Nic więc dziwnego, że korzystają z niej zarówno firmy lokalne, jak i duże marki. Dlaczego warto reklamować się w ten sposób? Podpowiadamy.

    1. Czym jest reklama zewnętrzna?

Reklama zewnętrzna to jedna z podstawowych form komunikacji z potencjalnym klientem. Występuje najczęściej w formie szyldów, billboardów i banerów. Pojawia się na stoiskach znajdujących się nieopodal wejść do budynków, na wiatach przystankowych, a nawet na infrastrukturze drogowej. Wystarczy spojrzeć na przydrożne reklamy, aby zauważyć, że jest to bardzo różnorodna forma przekazywania informacji. Istotną cechą łączącą je wszystkie jest to, że wyróżnia się ona na tle określonego obszaru i jest atrakcyjna wyglądem potrzeb odbiorcy, przyciąga jego wzrok oraz zachęca pośrednio lub bezpośrednio do zakupu określonych produktów lub usług.

Jeszcze wiele lat temu jedyną możliwością była statyczna reklama w formie baneru. Dzisiaj, dzięki zaawansowanym możliwościom technicznym wykonalne jest stworzenie trójwymiarowych, grawerowanych szyldów i tablic przy niewielkich nakładach pieniężnych. Możliwe jest także dodatkowe podświetlenie z użyciem lamp ledowych, co uatrakcyjnia odbiór reklamy nocą. Każda unikatowa forma reklamy pozwala na skuteczniejsze wyróżnienie się od konkurencji.

    1. Dlaczego warto stawiać na reklamy zewnętrzne?

Reklama zewnętrzna Kraków jest stale dostępna dla potencjalnych klientów. Jest to bardzo istotna zaleta, ponieważ płacimy tylko jeden raz za jej stworzenie oraz montaż na budynku. Przez praktycznie nieograniczony czas wszystkie osoby, które znajdą się w jego sąsiedztwie zobaczą atrakcyjną reklamę. Nie ma konieczności przedłużania jej emisji, jak ma to miejsce w przypadku promocji w internecie. Ciekawie zaprojektowana reklama wpisuje się naturalnie w krajobraz miejski i wzbudza zainteresowanie wśród przechodniów.

Warto także zauważyć, że możliwości reklamowania się w przestrzeni miejskiej jest całe mnóstwo. Wolne przestrzenie różnią się między sobą ceną wynajmu oraz zasięgiem, a także rodzajem odbiorców. Umieszczając reklamę w pobliżu dużej korporacji przekaz reklamowy trafi w głównej mierze do osób pracujących w biurze. Jeśli baner pojawi się nieopodal drogi to prawdopodobnie zainteresuje on kierowców. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby z łatwością dobrać konkretny ton przekazu promocyjnego, który okaże się skuteczny dla określonej grupy odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com