Po co mi blog firmowy?

Wiele firm prowadzi strony internetowe zapominając o aktualizacji treści. Jednym ze sposobów na zwiększenie atrakcyjności naszej witryny jest prowadzenie zakładki blog. Dzięki niej mamy dużo więcej możliwości. Niestety w stworzenie atrakcyjnego contentu trzeba włożyć sporo pracy, a nie każdy ma na to czas.

Czym jest content marketing i jakie przynosi korzyści dla marki?

Zacznijmy od tego, że treści mają bardzo duże znaczenie w marketingu. Zaś content marketing, to nic innego, jak marketing treści. Opiera się on na tekstach wysokiej jakości, które mają dla odbiorców wartość dodaną. Jest to swego rodzaju reklama, jednakże na tyle subtelna, że aż akceptowalna przez odbiorcę. Dodatkowo zawarte w przekazie informacje są nagrodą za zaangażowanie. Prezentowane treści powinny być ściśle związane z kręgiem zainteresowań odbiorców. Przykładowo, jeśli jesteśmy producentem butów i prowadzimy stronę internetową, to dobrze byłoby, abyśmy uzupełnili ja o blog mówiący np. o pielęgnacji obuwia lub o trendach w obuwnictwie. Dzięki temu przyciągamy klientów za pośrednictwem informacji, które im przekazujemy.

Co daje marketing treści?

Content marketing pozytywnie wpływa na przywiązanie do marki oraz buduje tożsamość marki. Klienci znacznie chętniej utożsamiają się z firmą, jeśli czują, że jest ona reprezentantką podobnych poglądów. Głównym założeniem content marketingu jest dostarczanie takich treści, których klienci potrzebują. Warto wziąć pod uwagę, że przekazywane informacje muszą być aktualne. Konieczne jest, aby były odpowiedzią na realne problemy oraz pojawiały się w momencie wystąpienia potrzeby. Tego typu działania będą skuteczne tylko w sytuacji, w której będą odpowiadać na troski nękające grupę docelową. Prezentowanie wad i zalet oraz obiektywne podchodzenie do tematu jest bardzo cenne dla wielu osób, do których trafi content.

Kampania na blogu – dlaczego warto ją prowadzić?

Blog, to ważna część content marketingu. Jeśli będziemy regularnie dodawać do niego treści, to nie tylko wpłyniemy na podniesienie rankingu strony w wyszukiwarkach, ale też zwiększymy ruch na stronie. Dobrym zabiegiem jest także połączenie witryny z portalami społecznościowymi. Zamieszczane na niej treści będą również cennymi informacjami, które można wykorzystać do promocji w social media. Dodatkowo blog jest miejscem, w którym z powodzeniem możemy budować wizerunek marki. Prezentowane przez nas treści powinny odnosić się do potrzeb naszych klientów, ale jednocześnie promować działania firmy. Poprzez takie postawienie sprawy, content marketing w naszym wydaniu, może okazać się bardzo wartościowy. Dzięki mediom społecznościowym możemy także dotrzeć do znacznie większej grupy odbiorców niż wstępnie nam się wydawało. Dodatkowo grupa ta może być ściśle zawężona do osób zainteresowanych naszą działalnością oraz przekazywanymi przez nas treściami. Konieczne jest, abyśmy pamiętali o utrzymywaniu bloga na jak najwyższym poziomie. Poszukując wsparcia w tej kwestii warto zwrócić się do firmy Szeri Szeri, dla których blogosfera nie ma żadnych tajemnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com